Çarşamba, 23 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

PARAMPARÇA HAYATLARIMIZ AHMET ALTAN!


Ahmet Altan Taraf gazetesindeki köşesinde günlerce el bombası ya da havan topu mermisiyle paramparça edilen Ceylan’ı yazdı

Devletin suskunluğunu, hükümetin bir başsağlığı dileğinde bile bulunmadığını, köşe yazarların böylesine bir önemli olayı köşelerinde yazmadıklarını eleştirdi.

Ahmet Altan sanki Türkiye’de yaşamıyor. Üzerine ölü toprağı serpiştirilenler görmüyor.

Bu ülkede sağduyu yitip gitmiş. Bu ülkede insanlar birbirinden selam sabahı keser duruma gelmiş. Bu ülkede kutuplaşmaya doğru yol alınır olmuş. Bu ülkede hoşgörünün adı unutulmuş.

Neden mi Ahmet Altan?

Çünkü bütün bilinen değerler ve inançlar haraç mezat pazarlandı.

İnançların ve değerlerin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz.

İki kilo yağ, birkaç paket çay, yarım çuval toz şekere, kömüre iradesini satar oldu vatandaş. Allah, kitap yemin edenler köşeyi dönünce verdikleri sözü unuttu. Allah ile aldatıldı insanlar.

Değerleri yok olmuş, sömürülmüş, inancı pazarlanmış insanlardan sen Ceylan’ın ailesine başsağlığı dilenirken, akıntıya kürek çektiğini nasıl fark edemiyorsun?

Sapla saman karıştı Ahmet Altan…

Bin yıllık birliktelikler, kardeşlikler, akrabalıklar pazara çıkarıldı.

Dün bin bir dalavere ile Osmanlı üzerinde entrikalar çeviren emperyalistler yeni yol ve yöntemlerle korku senaryoları yazdılar. Bak lütfen Türkiye denilen sahneye. Hele bir seyreyle

Ülkemizde mafya çeşitlendi. Vatandaşın; böbreği, karaciğeri, kalbi kredi kart borçlanmaları yüzünden pazarlanmaya başlandı Ahmet Altan. Ana, bacı, hala, teyze, dayı, emmi köyünün bereketli topraklarına küsüp organ nakli yapan tacirlerin kapısına düştü. Keyiflerinden mi Ahmet Altan? Bu da bir çeşit paramparça edilmek değil midir?

Atatürk’ün yaptıklarını küçümseyenler, burun kıvıranlar, yekvücut yedi düveli dize getiren onurlu sürecin uzağına düştü Ahmet Altan. Varsa yoksa büyük şeytanın senaryoları üzerine kafa yorulur oldu. Enseyi karartmayın derken büyük usta Çetin Altan, ufuklarımız kararır oldu. Bugünümüz harcandı yarınımız satıldı Ahmet Altan.

Sen, şimdi bütün bunlar olurken ve yanıtsız soruların açmazında kalan açılımlarla oylanırken milyonlar, Ceylan’a başsağlığı dileyen yetkililer arayarak, kapıları kan ve gözyaşı ile sürgülenmiş merhametsizlikten nasıl medet umabilirsin? Hani onlar kimsesizlerin kimsesiydi Ahmet Altan? Hazreti Ömer Adaletini gösterebilir misin bana?

Yaşananlar, yeni yaşanacakların aynası Ahmet Altan.

Şimdi bunca olup bitenin ardından, hamaset söylevlerinin duygusal sömürüsü şaşkınlığında ve hesapsız, kitapsız yolculukların menzilinde ne olacağını kestirebilir misin Ahmet Altan?

Toplumsal genlerle oynamanın ortaya çıkaracağı ucubeliğin hesabını yapabilir misin?

“Ceylan’a başsağlığı dileyin ey şaşkınlar!” diyorsun Ahmet Altan. Görmüyor musun, Ceylan’ın tike tike olmuş bedeni gibi paramparça hayatlarımızı.

Bu ülkenin dört bir yanında olup biten cinayetleri, aile bölünmelerini, kimliğine göre sorgusuz sualsiz dayak yiyenleri, metropol kentlerdeki Vandalizm mi de mi göremiyorsun?

Ne diyordu Acıyı Bal Eyledik şiirinde; tüm aymazlar, şaşkınlar, gafiller, arsızlar için şair Hasan Hüseyin Korkmazgil?

“Kör olasın demiyorum
kör olma da
gör beni” diyordu değil mi?

Bakarken görenlerden olmalıyız Ahmet Altan…Bakarken görenlerden…

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...