Perşembe, 14 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

ALTIN PORTAKAL GÜNLERİ VE MUSTAFA AKAYDIN’A ÖNERİLER


Geçtiğimiz yıllarda görkemli kutlamalarla Antalya’yı uluslar arası sanat gündeminde ilk sıraya yerleştiren Antalya Uluslar arası Altın Portakal Film Festivali bu yıl da iyi bir sınav vermeye hazır olduğunu ve kariyerini koruyacağını gösteriyor.

Geçen yıl basın erbaplarından şikâyet vardı.

Şikâyetin konusu basitti:

—Etkinlikler için davetiye almadık, çağrılmadık. Ödül törenlerinde bile anılmadık.

Bu tür organizasyonların affedilmez hatalarından birisidir bu aymazlık!

Bürokrat makamlarına kurye yöntemiyle gönderilen davetiyeler ne yazık ki bazen adresini şaşırır; medyanın üretken yazar, çizer emekçilerine ulaşmaz.

Mustafa Akaydın Başkan ve ekibi, Altın Portakal festivalinin yetkin üyeleri öncelikle Antalya medyasına davetiyelerini, program akışını sunar ve böylece halkın haber ve yorum alması önünde en küçük engel bırakmaz.

Organizasyondaki yetkililere önermek isterim ki; bu saygın festival start aldığı sanatçıların geçiş kortejiyle birlikte, panelleriyle, galalarıyla, sergileriyle sürekli kılınacak canlı bir yayınla sanatseverlere saniye saniye yansıtılmalı, anlaşılacak TV kanalına yansıyan reklam gelirinden pay istenerek hem Altın Portakal Vakfının finans gücü güçlendirmeli hem de sinema sendikaları kanalıyla elden ayaktan düşmüş, yardıma muhtaç sinema emekçilerine bir fon aracılığıyla aktarılmalı.

Sayın Akaydın, akademik yaratıcı yönüyle Antalya Uluslar arası Altın Portakal Film Festivaline yeni bir boyut kazandırmalı, tek düzelikten çıkarmalıdır.

Ayrıca emekten söz ederken…

Festivalde verilen ödül dalları çoğaltılmalı, en iyi ışıkçıdan tutunuz da en iyi figürasyon ve makyajcısına kadar bir film için alın teri döken, emek harcayan insanlar onurlandırılmalıdır.

Dileğimiz çok iyi bir organizasyon.

İtilip kakılmadan misafirlerin etkinliklere alınması, medya emekçilerinin tüm iletişim kanallarıyla bilgilendirilmesi. İnanın, iyi bir organizasyonun ardından yüz ağartacak başarı hemen gelecektir.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...