Çarşamba, 20 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

BİR GÜN KAHRAMAN OLACAĞINI SANANLAR HAİN DE OLABİLİR!


Kürt açılımı giderek çözümsüzlüğe doğru yol alıyor. İktidar ve muhalefet sözcülerinin karşılıklı söz dalaşı küfre dönüştü bile

—Erciyes’te uluyorsan, Ankara’da da uluyacaksın. Diyenlere, MHP’den

—İt ulur kervan yürür. Yanıtı veriliyor.

Baykal’da sözlerine:

—Yugoslavya, Irak gibi paramparça oluruz. diye nokta koyuyor.İşin ilginç yanı Türkiye’yi sarsan ve gündemine çakılan Kürt açılımı raporunun Amerika tarafından yazıldığı iddialarıydı. MHP ‘li Oktay Vural bunu açıkladıktan sonra ivedilikle David L. Phillips: EVET BEN YAZDIM! Açıklamasında bulunarak Vural’ı haklı çıkardı.

—Amerika Dış Politikası Ulusal Komitesi (NCAFP) tarafından yayınlanan “PKK’yı Silahsızlandırma, Dağıtma ve Yeniden Entegre Etme” (Ekim 2007) ve ABD Atlantik Konseyi’nin (ACUS) yayınladığı “Türkler ve Irak Kürtleri Arasında Güven İnşası” (Haziran 2009) raporlarının yazarı benim.” dedi.
Kürt açılımı işte böyle bir karmaşalar zinciri içinde yol alıyor. Acıdır ki, sonucu belli olmayan bu çalışmaların raporları Amerika’daki sosyal bilimcilere, raportörlere havale ediliyor. Şimdi bu noktada Amerika’nın kalkıp:
—Bizim bu gelişmelerden haberimiz yok! Demesi, Türkiye üzerindeki ve dolayısıyla Ortadoğu üzerindeki büyük planın önemini vurgular.
-Beni kimse göremez. Diye başını kuma gömen deve kuşuna benziyor Amerika. Her zaman olduğu gibi yine deşifre olurken, piyonlarının yüreğine de korku salıyor.
Kahraman olacağını sananlar akıllarını başlarına devşirmeli, İsmet paşanın(İnönü).
— Amerika ile ilişki içinde olmak yırtıcı ve vahşi bir ayıyla aynı yatağa girmek gibidir. Sözünü anımsamalıdır.
Sonsöze gelince.
Hani din birleştiriciydi? Toplumsal yaraların en güçlü merhemiydi?
Doğrudur. Din, birleştirici ve en onulmaz yaraların, acıların merhemidir. Ama dini; kafalarındaki ve ruhlarındaki olmayacak hayallere ulaşmanın aracı yapanların eline düştüğünde merhametsiz bir giyotine de dönüşebilir.
Bir gün kahraman olabilirim diye yola çıkanların hain de olabileceğini tarih çok yazmıştır.
Bu ülke üzerinde, hesabı kitabı olanlara tavsiyemdir. Tarih okuyun. Özellikle yakın dünya tarihini büyük bir görev ve ciddiyetle okuyun. İnanın adımlarınızı atarken daha dikkatli olacaksınız.
Türkiye’nin genleriyle oynayıp, sağlığını bozacak ve zaman kaybettirmesine yönelik oyunların figüranı olmaya devam edeceklerin de akıllarını başlarına toplaması için henüz geç kalınmamıştır.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...