Çarşamba, 23 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

BİR SÜBYANCILIK VAKASI YA DA KIRKINDAN SONRA AZANI TENEŞİR PAKLARMIŞ DURUMU


Halis Toprak’ın on yedi yaşında bir kızla evlenmesinin sık sık haber yapılması . gazeteciliğin ayağa düşmüş hali için en güzel örnektir.

Temcit pilavı gibi ısıtılıp okura sunulan olayın verdiği tek his ise açıkcası kusmaktır.

-Altmış yaşından sonra sekse karşı daha bir ilgim olmaya başladı.diyor Halis ağa.Ve bu ülkenin hiçbir sorunu yokmuş gibi medya da andropozun doruklarındaki yaşlı adamı birinci sayfaya taşıyor.

Türkiye şu an hayati bir açılım politikası üzerinde tartışırken, ülkenin dört bir yanından yurttaşların bu konuda görüşünün ne olduğu haber olacakken, Halis ağanın uçkuruyla oyalanıyor haberciler!

Halis ağanın da verdiği demeçlere gelince:

-Peh be! diyoruz.Peh Halis ağa sana yakışmıyor!

Senin hiç mi torunun,torban yok be ağa.? Üstelik Anadolu değer yargılarını en iyi bilen insanlardan birisi de sensin.Size yakışıyor mu uçkurlu demeçlerde habercilerin boy hedefi olmak. Hani biraz daha gaz verseler çıkıp playboy dergilerinin ön kapağına resim olacaksınız…

Ne demiş atalarımız:

-Eline,diline,beline mukayyet olmayana ben yiğit demem. demiş.

Bu olup bitenin bilimsel ve sosyolojik adına da açıkça sübyancılık deniyor.

Ülkemizin sanayisinde adı olan, torun torba sahibi olmuş, akli baliğ bir insanın ucuz haberciliğin elinde oyuncak olması doğrusu biz evlat sahibi olan ana ve babaları incitiyor.

Birileri Halis ağaya yaşını, başını çok ciddi olarak ve ivedilikle anımsatması gerekiyor.

Halis ağa lütfen silkelen ve kendine gel !. Düştüğün durum içler acısı . Eğer gündemi işgal eden haberlerin baş rolünde olmak istiyorsan; medyatik olmak hoşuna gidiyorsa başka yöntemler seç. Örneğin okul yaptır, iş yeri aç işsizin yüzünü güldür. Ya da nişanlanmış ama maddi olanaksızlıklar yüzünden yuva kuramayan gençleri evlendir. Bunları da yapamıyorsan bir futbol takımı kur. Ama Allah’ını seversen şu uçkur düşkünü olduğunun haberlerinden tez ama tez kendini soyutla. Medyanın aynasına yansıyan görüntün ucube, çirkin…

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...