Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

İŞSİZ SİNEM VE CUMHURBAŞKANI GÜL TÜRKİYE’NİN FOTOĞRAFI OLDU


Hürriyet Gazetesi İzmir’de yaşanan bir olayı kare kare fotoğraflarla haberlemiş.
Cumhurbaşkanı Gül’ün dayınsı ziyarete gittiği İzmir’de Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olmuş genç bir kız Gül’ü alkışlayan vatandaşları göstererek Cumhurbaşkanı’na sitem ediyor:
-Bu ülkede neler oluyor anlayamıyorum.Bu insanlar neden sizi alkışlıyor.”
Devreye korumalar giriyor,genç kızın ağzı kapatılmak isteniyor ama Cumhurbaşkanı Gül büyük bir olgunluk göstererek,bir baba şefkatiyle genç kızla ilgilenip genç kızın sorunlarını dinliyor.
Cumhurbaşkanı Gül anlıyor ki; gencecik Sinem birinciliklerle bitirdiği okullardan mezun olmasına rağmen işsiz.Sitemi de ektiğini biçememenin iç yangını yüzünden.
Haberi okurken,fotoğraf karelerini tek tek incelerken bu yıl Sosyoloji bölümünden mezun olan kızım ve mezuniyet gününde başarmanın sevinciyle keplerin Isparta’da stadyumda havalara fırlatan yüzlerce arkadaşı geliyor.
Sinem’e yardımcı olma sözünü veren Cumhurbaşkanımız bu yıl üniversiteden mezun olan sevgili gençlerimiz için de söz vermeli.Teğet geçti denilen ekonomik krizden etkilenmeyen bir Türkiye imajının arkasında her gün büyüyen işsizler ordusuna dahil olacak gençlerimiz için de ülkemizin tüm olanaklarının seferber edilmesini sağlamalı.
Sinem’e bir iş bulunursa geride kalan Sinem gibi üniversite mezunu öğrenciler iş bulamayıp işsizlik canlarına tak edince Cumhurbaşkanı yol mu gözleyecekler?Onlar da mı kendilerini ortaya atıp sitem edecekler?
Hazır sırası gelmişken?
Benim kızım da üniversiteyi bitirdi Sayın Cumhurbaşkanım.Biz ailesini onurlandırıp bu ülkenin ekmeğini,suyunu hak ettiğini gösterdi.Şimdi dileğimiz, ülkemizin de evladımıza olan sorumluluğunu yerine getirmesidir.
Kısacası; artı ülkemizde aş,ekmek çığlığı atan insanların görüntüsünün ve üniversite mezunlarının ser sefil olmasını istemiyoruz.
Devlet devletliğini ancak insanını mutlu ettiği zaman gösterir.
Cumhurbaşkanı Sayın Gül’ün gencecik bir kızımıza yaklaşımı yüreğimizi ısıttı.
Bu tavır , afra tafralı devlet adamı olmakta ısrar edenlere mükemmel bir örnektir.
Türkiye’nin bu güzel resimlere gereksinimi var.Çoğaltmalıyız ki;hoşgörü olgusu yeniden yurdumuzu sarıp sarmalasın…

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...