Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Kulleteyn ve çöken kız yurdu

Konya’daki özel kız yurdunun çökmesi sonucu hayatını kaybeden genç kızların gazetelere yansıyan fotoğraflarını incelerken aklıma Turan Dursun’un kendi hayatını anlatan kitabı Kulleteyn geldi.
Kulleteyn’i okurken anlatılanlar karşısında tüylerim ürpermiş,din adına analarından babalarından uzakta sözde terbiye edilen çocuklara acımıştım.
Korku din tacirleri tarafından dindeki tek disiplin yolu olarak seçilmiştir.
Her sabah içine girilen 130 ton su dolu havuzda yıkanıp çıkan çocuklara:
-Korkmayın o su kutsaldır,asla kirlenmez. deniliyor ve mikroplu suda günlerce haftalarca,aylarca ab- dest almaları telkin ediliyordu Kulleteyn’de...Kulleteyn’i okursanız
din kisveli yetiştirme yurtlarında neler dönebileceği hakkında az da olsa bilginiz olur.
Bu tür yerlerde titiz kontroller yapılmaz.Ve özellikle çağdaş değerlerden uzak,hurafelerle dolu bir eğitimle gerçek inançtan saptırılan insanlar her şeye itaat eden robotlara dönüştürülür. Öyle olduğu içindir ki devletten gizli saklı,izinsiz faaliyet yapılır.Olan çocuklara,gözleri safsata bağı ile bağlanmış ailelerine olur.
Böyle mekanlar örtülüdür.Gerideki güç tarikat bağlantılıdır.Toplanan bağışların birazı buradaki yavrucaklara harcanır diğer aslan payı bölümü de cep ellezin edilir.
Çark döner...
Gencecik canlar din adına sömürülür.Ailelerinin oyları bu güçlerin partilerine akarken,yetiştirilen çocuklara,gençlere din askeri olma misyonu yüklenir.
* * *
Okurlarım anımsayacaktır...Bir yazımda çoluk çocuğunuzu Kur’an kurslarına gönderirken, kursu verecek hocanın özgeçmişini araştırın.Kaş yapayım derken göz çıkarmayın demiştim.O zamanki yazımıza,bugün Konya’daki yerle bir olan Kız yurdu şimdi acı ama çok güzel bir örnek oldu.
Bu örneklere Anadolu’nun dört bir yanında rastlayabilirisiniz..Kontrolsüz,izinsiz körpe bilinçlerde ve yüreklerde fırtınalar estirilmekte;inancını seven değil,inancından korkan insanlar yetiştirmektedir.
Korku!Ne yazık ki bizde inancın temel harcı olarak,sözde disiplin adına karılmaktadır.
Oysa inanmak severek,güvenerek oluşur.
Gizlenmez,saklanmaz,üzeri örtülmez.
Konya’daki yıkılan yurtta hayatlarını kaybeden gençlerin vebali ağırdır.Bu vebalin ardındakiler yasalar önünde yargılanmalı,vicdanlarında mahkum edilmelidir.
Ne diyelim...
Dini çıkarları,amaçları her neyse ve her kim kullanıyorsa,alet ediyorsa ve de evlatlarımızın yok olmasına neden oluyorsa şeytanlarından bulsunlar!

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...