Salı, 22 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

ANTALYA TRAFİĞİNDE KARA NOKTALAR

Alt ve üst geçitlere ,hafif raylı sisteme rağmen (bir türlü hizmet startı alamayan )
Antalya’da araç sürücülerini,yolcuları bekleyen tehlikeli noktalar var.
İki tane kara noktayı sizler mutlaka biliyorsunuz ama istedim ki bu yazıyla da deşifre olsun,yetkilileri sorunun çözümü için harekete geçirsin.
Birinci kara nokta olan Tonguç Caddesinin ,Şarampol’e açılan dört yol ağzında sürücü ve yolcular cinnet geçirecek duruma geliyorlar.
Bu nokta tam bir kapkara nokta.
Eski oto gardan; güneyden,kuzeye doğru gelen Şarampol yolu tam Tonguç caddesinde sinyalizasyonla kesiliyor.Bu dört yol ağzına gelen sürücüler,yaz sıcağı içinde bunalan yolcular saç baş yoluyorlar.Çünkü kırmızı ışık kısa süreli yeşile dönüştüğünde taşıt akışı Tonguç caddesinden gelen araç seyrine kalıyor.Ve uzun bir süre bekleyen karşı yön sürücü ve yolcuları hareket eden taşıtları içinde bir kıdım ilerliyor ve duruyorlar yine uzun süreli geçiş Tonguç caddesinden gelenlere kalıyor.
Şarampol caddesi zaten hafif raylı sistemle iyice daraldı,işlemez hale geldi bir de bu dört yol kavşağı olunca inanın sürücüler de,yolcular da araçtan inip yürüseler gidecekleri yere daha erken varırlar.
İkinci kara nokta Heykelden Dokumaya doğru hareket edildiğinde Ulus Mahallesi ve Yağ sanayine dönen dört yol ağzı.İnanın bu yazıyı yazdığımda hala orada sinyalizasyon lambaları kurulmamıştı.
Düşünün bu önemle dört yolda ışık yok.Her sürücü kendince geçiş hakkı düşündüğünde inanılmaz bir trafik kargaşası oluşuyor ve trafik kilitleniyor.
Trafikten sorumlu olanlar lütfen bu iki noktada inceleme yapsınlar.Hatta her hangi bir kite taşıma aracına tebdili kıyafet edip sade bir vatandaş gibi binsinler.İnanın sürücü ve yolcuların bu noktada ağızlarından çıkan yakınmalar karşısında şaşkınlıktan küçük dillerini yutacaklar.Sakın ola öfkelenmesinler,bu noktaları ivedilikle işler hale getirsinler.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...