Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

ANTALYA’NIN TÜM BELEDİYE BAŞKANLARINA ÖNEMLE !..


Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’in sabırlı,özverili ve asla yorulmayan bir Özel Kalem Müdürü var.Metin Bey…Metin Şengül…
Metin Bey’in telefonuna küçük bir çağrı atmanız yeter..Sizi saniyeler içinde arar,sorunu öğrenir ve belediyenin ilgili birimlerine mutlaka iletir,takibini yapar.Bu nedenle Süleyman Evcilmen’in çok şanslı bir başkan olduğunu Metin Şengül örneğiyle söyleyebilirim.Ve bu vesileyle Metin beyi yürekten kutluyorum.
-İyi ki varsın!Keşke senin gibi sorumluk duygusu olanların sayısı daha da çoğalsa .diyorum.
Bugün anlatmak istediğim sorun Antalya’nın tüm belediyelerini ilgilendiriyor.
Yaz!
Kavuran sıcaklar güncel hayatı etkilemeye başladı.
Çöp konteynırları her gün dolup dolup boşalıyor.Ve bir yarım gün geç kalındığında taşan çöpler sokak ve caddeleri çirkinleştiriyor.
Çöpleri almak yetmiyor.Sık sık dezenfekte edilmesi de gerekiyor.
Geçtiğimiz gün konteynırlarda görev yapan emekçi arkadaşlarla söyleştim.
-Bizim çabalarımız yetmiyor.İnsanlar çöp konteynırlarının kapağını açmaya üşeniyor.Poşetleri kenarına bırakıyor.Kedi ve köpekler eşelediklerinde de çöp etrafa yayılıyor.diye yakındılar.
-Çöp toplayıcılarının da bu dağınıklıkla alakası var mı?diye sordum.
-Olmaz mı!dediler öfkeyle.En çok onlar dağıtıyor.Eşeleyip,işe yarayan metaları aldıktan sonra etrafa saçtıklarını lütfen tekrar yerine atmıyorlar.Olan bize oluyor.
Mahalle ve sokak sakinleri de dertli.
Kimi:
-Çöp konteynırlarının kapakları açılıp sertçe kapanıyor,gürültü oluyor.diyor.
-Kimi de, özellikle çöp konteynırlarına yakın oturan sakinler de:
-Çöpler zamanında alınmıyor,birikme oluyor ve kavun karpuzun çoğaldığı şu sıralarda etrafa sızan atıklar koku,sinek yapıyor.Bu alanlar vidanjör ya da itfaiyelerce sık sık yıkanıp ilaçlanmalı. diye sitem ediyor.
Şimdi eğri oturup doğru konuşmak gerek.
Tamam belediyelerin temizlik birimleri zamanında çöpler alsınlar,çöp alanlarını yıkayıp sıkça ilaçlasınlar…Ama bizlerde vatandaş olarak görevimizi bilelim.Çöp konteynırlarının kapaklarını usulca açıp kapayalım,çöplerimizi sıkı poşetlerle konteynırların içine atalım,üşengeçlik edip konteynırların yanına bırakı sıvışmayalım.Yanlış yapanları da önce nazikçe uyaralım,yanlışlarını devam ettirirlerse ilgili birimlere bildirelim.
Tanrı korusun bu yaz sıcaklarında çevreye en küçük duyarsızlık sayısız bulaşıcı hastalığa yol açar ve yaşamımız altüst olur.
Sayın Başkanlarımıza küçük ama çok önemli bir not daha iletmek istiyorum…Sizlerin yaptığı güzelim kaldırımlar üzerinde Telekom gibi kuruluşların alt yapılarının kapakları sonrada konuyor.Ve bu yuvarlak kapakların etrafında oluşan küçük çukurlar,boşluklar yayaların sık sık kaza geçirmesine neden oluyor.Lütfen bu kurumları uyarınız ve güzelim kaldırımlardaki küçük ve tehlikeli noktaların giderilmesini ivedilikle sağlayınız.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...