Cuma, 6 Aralık 2019
Nevriye UĞURLUEL

Hayat, yatağında akmayan su gibi..

Bazen hayat gerçekten çekilmez oluyor.. Herşey ters gidiyor.. Sanıyorsunuz ki bütün olumsuzluklar, kötülükler sizi buluyor... Umudu kesip karamsarlığa kapılıyoruz.
Güzel bir yazı paylaşıyorum.

"Hayat, yatağında akmayan su gibi.. Ne zaman, ne yana döneceği,ne getireceği,yada önüne neleri katıp götüreceği belli değil. İhtimaller ve planlar üzerine kurulu hayatların, satır araları pişmanlıklarla dolu...

Sevgiler yalanlarda sürgün, mutluluklar kurallara prangalanmış.. Zorlar daha zor, yalnızlıklar daha yalnız, sevgisizlikler daha derin olmuş..Aklımızdan geçeni, yüreğimizdeki sevgiliyi susar olmuşuz.
İsyanların sığ fırtınalarında yanlış limanlara sığınır olmuşuz. Bile bile, boyun eğerek, korkularımıza teslim.

İçimizdeki ses çığlık çığlığayken bile susmuşuz, avazımız bulamamış doğru adresleri, doğru yürekleri..Mutsuzum, yalnızım, üşüyorum, yanlış hayatlardayım, yanlış insanlarlayım diye haykıramamışız.

Gözyaşlarımızla ıslattığımız yağlı urganlarda ipe çekilmiş umutlarımız. En kolayı birilerini suçlamak olmuş.Bir an olsun kendimizi yargılamamşız, ben nerede yanlış yaptım, ben neden izin verdim,ben neden yaptım diye..Zamanı sınırsız, hataları telafili sanmışız ,bir gün avuçlarımıza baktığımızda koskoca bir 'HİÇİ' görene kadar.


Zamanında uyanıpta,dengeyi bulamamışız.Pişmanlığın harcını yavaş yavaş karmışız fedakarlıklarımızla.Yazmak çok daha kolay olmuş yaşamaktan,önermekse bizzat tecrübeden daha kolay.Kolaylar korkakların işi,mutluluksa cesurların hakkı.

AŞK.....
Herşeyin başı,herşeyin sonu..En tatlı en acı duygu.
AŞK..
En kalabalık,en yalnız beraberlik.Öfkelerin nişanesi,korkularla yitirilen en yüce,en kutsal duygu.

Bulmuşken sıkıca sarılmalı,yüreğine sarmalı sevgiyi,sevgiliyi.Aşkı yaşamalı,hissettiğince yaşatmalı..Seviyorsan, emekle,sabırla sevdayla onu kendinden önde tutmalısın.Hakkıysa kalır,değilse sadece anılar bırakır.

Doğru kişiyse bulduğunuz,uğrunda savaşmalı,kazanıncada kaybetmemek için beslemeli sevgiyi.Yüreğinden gelenlerle,siyesetsiz,plansız,gölgesiz,dürüstçe.
Yalnızlığın uykulu yorgunluğu,gözlerde bin yıldız ışıltı olur,ekmeğin olur,suyun olur AŞK..

Hayat bağın,umutlara sarıldığın en kuvvetli bağ olur..
O dalı yakalamışken bırakmamalı...
Bırakmamalı...
Bırakmamalı... "

Nevriye UĞURLUEL

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...