Perşembe, 12 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Atatürk'e saldırmanın dayanılmaz hafifliğinde olanlara tokat gibi bir haber daha!


Atatürk ;yobaz,din bağnazları tarafından hep dinsiz olarak gösterildi,laiklik ilkesini Türkiye Cumhuriyeti’nin baş ilkesi saydığı için deccal olarak nitelendirildi.
Oysa Atatürk inançlıydı ve Zübeyde Hanım gibi dindar bir annenin verdiği eğitimle yetişmişti.
Ulusu için aldığı her karar öncesi annesinin namazdan çıkmasını sabırla bekler,onun henüz dua kokan ellerini öper:
-Duanı eksik etme.diye yola çıkardı.
Tıpkı senin,benin,onun yaptığı gibi.
Ve buna rağmen dini asla siyasete alet etmez,dini değerlerin vicdani değer olduğunu söylerdi.
Aşağıdaki haber Zübeyde hanımın saygınlığını bir kez daha anımsatıyor.
Ama şimdilerde yaşanan türban,falanca tarikat mensubu olmaya yönelik manevralar ve Allah’ı siyaset aracı yaparak kulu Allah ile aldatmak.

Lütfen aşağıdaki habere bir göz atınız…

“Darüşşafaka’nın arşiv ve müzesinde yapılan tarama sırasında Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın 1921 tarihli ve 20 bin kuruşluk bağışı içeren bir vasiyeti ortaya çıktı. Vasiyetin değeri ise 2 milyon civarı. Zübeyde Hanım'ın bir de Kadir Gecesi vasiyeti var!

Zekeriya Yıldırım Başkanlığındaki Darüşşafaka Cemiyeti yönetimi, arşiv ve müzede yenilemeler yaparken, Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın 1921 yılında Darüşşafaka’ya 20 bin kuruşluk bağış yaptığını içeren vasiyetini gün yüzüne çıkardı.

Yıldırım, "Kuruluşu 1863’e uzanan Darüşşafaka, tarih boyunca bağışlarla yaşayan bir kurum. Darüşşafaka, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’dan ablası Makbule Ata’ya, Sait Faik’e uzanan değişik kesimlerden bağış ve destek görmüştür" dedi.

Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Adnan Dovan, İş Bankası hisselerinden yola çıkarak yaptıkları hesaplamayla, Zübeyde Hanım’ın bağışladığı 20 bin kuruşun değerinin bugün 2 milyon liraya denk gelebileceği sonucunu çıkardıklarını bildirdi.

Zübeyde Hanım’ın Darüşşafaka’ya bağış belgesinde çok ilginç bir şartı da bulunuyor. Dindar bir Müslüman olan Zübeyde Hanım, bağış belgesinde her yıl Kadir Gecesi’nde bir Darüşşafa öğrencisinin Hatmi Şerif (Kuran-ı Kerim’i baştan sona okumak) icra etmesini ve bundan hasıl olacak sevabı, başta Hazreti Muhammed ve ailesi olmak üzere enbiya ve evliyalara, kendi gelmiş geçmiş aile efradının ruhlarına bağışlanmasını şart koşmuş.”

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...