Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Beşiktaş kahramanını buldu... Yusuf Şimşek

Sivas Spor’un, Trabzonspor’u 3-O devirdiği bir haftada şampiyonluğun bir puan farkla en yakın takipçisi Beşiktaş’ın,Eskişehir deplasmanında beraberlik alması bile büyük risk olacağı futbol yorumcuları tarafından bütün bir hafta yazılıp,çizildi.
Beşiktaş’ın tecrübeli hocası Mustafa Denizli rutin idmanlar sırasında taraftarın:
-Bizi şampiyon yap Denizli diyen taraftara sözü vardı:
-Sizi şampiyon yapacağım!
İlk yarı Beşiktaş top çevirmesine rağmen,rakip takım sahasını sık sık rahatsız etmesine rağmen gol bulamıyor şeref tribünündeki Başkan Demirören’i hop kaldırıp hop oturtuyor,Mustafa Denizli Hoca’ya saç baş yoldurtuyordu.
Beşiktaş’ın unutulmaz takım kaptanlarından Rıza Çalımbay ise kendi saha avantajından yararlanarak yan hakemle adeta birlikte gidip geliyor,takımını ateşlemeye çalışıyordu.
Her ki takımın güzel,kora kor mücadelesi ilk 45 dakikada gol olup skor borda yazılmayınca,asıl heyecan ikinci yarıya yıkılıp kalıyordu.
Boba iyi takipçiliğ ve klasını konuşturup 67. dakikada ilk golle 1-0 lık skoru yakalamasına rağmen ev sahibi Eskişehir direnmesini sürdürüyordu.
85.dakikada Yusuf Şimşek sahne alırken Yusuf’un özgeçmişi bir sinema şeridi gibi gözlerimizin önünden geçti.
Mükemmel bir tekniğe sahip olan Yusuf için:
-O öyle bir yeteneğe sahiptir ki; telefon kulübesinde bile rakibine çalım atar.söylenirdi.
Söylenenlerin doğru olduğunu orta sahadan aldığı topu sağ kanattan Eskişehirli futbolcuları ipe dizer gibi çalımlayıp rakip takımın kare direği üzerine kadar kayarak ve de istese kaleciyi bile çalımlayıp golü atacak pozisyonu bulmasına rağmen hemen sağındaki Holosko’ya olanca kolektivizm bilinciyle şık bir pas verip golü attırması:
-Mustafa Denizli,yaşlı Yusuf’u Beşiktaş’a transfer ettirmekle yanlış yaptı.diyenlere bile parmak ısırttı, ekran başındaki ,tribündeki taraftarı ve Yıldırım başkanı,yedek kulübesindeki Denizli hocayı ve takım arkadaşlarını havaya sıçrattı.
Yusuf Şimşek, Beşiktaş şampiyon olursa taraftarın kahramanı olmayı hak etti,kendisine güvenen Beşiktaş hocasının ve yönetimin yüzünü kara çıkartmadı…

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...