Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Bu hafta Sosyal Güvenlik Haftası (11-17 Mayıs)

İster kamu olsun ister özel sektör; çalışan ve çalışmayan,işlevi üretken olan ya da olmayan tüm kurumları hep mercek altına alırım.
Örnek mi?
Antalya Emniyet Müdürlüğü.
Bir kurumun başında aklı selim,vizyonu geniş yönetici olduğu zaman o kurum hizmet üretir,başarılı olur,vatandaşının yüzünü güldürür,çalışanları saygı görür.
Antalya Emniyet Müdürlüğünün 1 Mayıs bayramında polis teşkilatının güzeller güzeli,hanımefendi görevlilerinin ellerindeki :
-1 Mayıs Bayramınız kutlu olsun! Pankartları taşımlarını kim göz ardı edebilir ki?
Kim alkışlamaz ki:
-Bütün düşüncelere saygı göstermeliyiz.Düşünce ve yazma özgürlüğüne destek olmalıyız.sözlerinin sahibi Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan’ı.
Bu kez merceğimin altında Selim Erol yönetiminde,yetkin kadroya sahip,toplumla bütünleşmede medyanın gücüne inanan Sosyal Güvenlik Kurumu var.
Sayın Erol’un ülkemiz insanına yönelik etkin çalışmalarını biliyoruz.Özellikle:
-Beşikten emekliliğe.gibi bir yanlışa karşı koyduğu tavır saygı değerdir.
Hani :
-Doğmamış bebeğe don biçmek.gibi bir olguyu bizlere anımsatan beşikten emeklilik söylencesi topluma yanlış yansıtıldığında Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kapısında sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruklar oluşmuştu.Ancak Selim Bey:
-Aklı selim. bir yöneticilik sergileyerek sorunun daha büyümemesi için tedbirini almıştı.
Selim Erol ve ekibi sigorta emeklilerinin uzun süren emeklilik işlemleri ve diğer bürokratik işlemlerini ivedilikle çok kısa bir süreçte çözüme ulaştıran tedbirlerle çalışıyor.Ve bakınız Selim Erol yeni emekli olacaklara nasıl bir öneride bulunuyor:
“Yeri gelmişken çok önemli bir konuyu işaret etmek istiyorum. Vatandaşlarımız özellikle emekli olma süreleri yaklaşınca kuruma dilekçe verip ne zaman emekli olacaklarını öğrenmek istemektedirler. Antalya son yıllarda en çok göç alan ilimizdir. Özellikle emekliliğine yakın zamanda ilimize birçok sigortalı taşınmaktadır. Bu sigortalılarımız emekliliklerine yaklaşık bir yıl kalınca hizmetlerini birleştirirlerse emekli maaşı bağlama süremiz daha da kısalacaktır. Hizmetleri birleştirilmeyen ve emeklilik talebinde bulunan sigortalılarımızın maaşlarını bağlama süresi elimizde olmadan5-6 aya kadar çıkmaktadır.
Bu durum hem sigortalılarımızın mağduriyetine hem de bizlerin üzülmesine yol açmaktadır.”

Şu sıraar Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yoğun bir tanıtım çabası içinde.Kendini ve verdiği hizmeti toplumun her kesimine çok etkili afişler yaptırarak,öğrenciler arasında resim ve benzeri sanat dallarında yarışmalar düzenledi.
Basınla buluşmak için bir bahar sabahı yapılan kahvaltı toplantısı…
11-17 Mayıs tarihleri arasındaki çeşitli alanlarda yapılan yarışmalarda kazanan öğrenciler için Talya otelinde saat 19.00 da düzenlenen kokteyli ödül töreni inanıyorum ki SSK nın bugünkü yeni yüzü SGK’yı kitlelerle yüz yüze getirmenin hayırlı adımları olacak.
Dilerim şimdiden okullarımızı yönetenler; özel ve kamu sektörünün halkla ilişkiler yöneticileri ,11-17 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftasını çalışma planları içine alır ve insanımızın hayata karşı başlatılan bilinçlendirme ve sorumluk üstlenme çalışmalarına içtenlikle destek olurlar.
Antalya Sosyal Güvenlik Kurum Müdürü Selim Erol’u,personelini kutluyor,başarılarının sürekli olmasını diliyorum.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...