Çarşamba, 20 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Vanlılar'ın Kurtuluş Gecesi

2 Nisan 1918 yılında tutsaklığa boyun eğmeyen Van halkı büyük bir mücadele sonucunda Ermeni yönlendirmesindeki Rus Ordusunu bozguna uğratarak özgürlüğüne kavuştu.Tıpkı Gaziantep,Kahramanmaraş gibi…
Van’da ve ülkemizin her köşesinde yaşayan Vanlılar 91.kurtuluş yıldönümünü birlik ve beraberlik içinde Antalya özelinde de görkemli bir Akdeniz akşamında kutladılar.
Van Vakfı Antalya Şube Başkanı Sayın Vedat Sinoğlu gecenin konuğu olan hemşerilerine ve özgürlük gününe katılan konuklarına yaptığı konuşmada:
-Kurtuluş Günü bayramları,yıldönümleri bize özgürlük ve tutsaklığı bir kez daha değerlendirmemiz açısından çok daha önemlidir. diye başlayan konuşmasıyla alkış aldı.
Yemeğin mekanı Anadolu Restoranıydı …Van’da birlikte top oynadığımız Sevgili Uğur Yeğinaltay öylesine bir mekan armağan etmiş ki Antalya’ya…Yeşillikler içinde ve kusursuz hizmeti ile parmak ısırtıyor.Helal olsun Uğur…Fiyatları da makul tutarsan alkışlarımızı da aldın say…
Mekan nerede mi? Alanya’ya giderken Aksu girişinde sol tarafta…
Alanya’dan gelirken de Aksu çıkışında sağda.(Tarif biraz Karadeniz üslubuyla oldu ya gülümseyin diye…Rize’de Ayder ya da Anzer yaylalarına yol alırken kenarda yemyeşil alanda bir balık lokantası görürsünüz.”Yüz metre geçtikten sonra tabela çıkar . Tabelada lokantamız yüz metre geridedir.”yazılıdır.Başlarsınız gülmeye ve dönüşünüzde mutlaka şirin Karadeniz uşaklarının o lokantada konuğu olursunuz)
Vanlıların kurtuluş gecesine gelince…
Sözünü ettiğim harikulade mekanda huzur dolu bir gece yaşandı.
Büyük kentte olup da uzun zamandır birbirlerini görmeyen hemşerililer hasret giderdi.Başka ilçelerde yaşayanlar kentte oturanların konuğu oldu.
Ve en güzeli de; birlik ve beraberliğin o müthiş güzelliği dünyanın dört bir yanından gelen hemşeri mesajlarıyla bir kez daha somutlaştı.
Van Vakfı Antalya Şube Başkanı Vedat Sinoğlu’nu ve yönetimi oluşturan arkadaşlarını canı gönülden tebrik ediyor,daha nice yıldönümleri diliyorum.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...