Çarşamba, 23 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Yüz yüze gelseydik, Obama'ya sorardım

Barack Obama ,Türkiye’ye geliyor ya…Olanağım olsaydı onun olduğu bir toplantıda söz alır şunları sorardım:
-Türkiye’yi nasıl buluyorsunuz?
-Yanlış politikalarla Ortadoğu ülkeleriyle papaz oldunuz.Onlarla yeniden kanka olmak için Türkiye’yi köprü olarak kullanmayı mı düşünüyorsunuz?
-Hayati bir karar vermek zorunda kalsaydınız Amerika’dan mı yana tavır koyardınız yoksa köklerinizin uzanıp birleştiği İslam aleminden yana mı?
-Son zamanlarda ülkenizde; “Türk Halkının yüzde seksen beşinden fazlası Amerika’dan nefret ediyor” politikası sinsi bir planlama içinde Amerika halkına pompalanıyor.Bunun altındaki gerçek neden Türkiye’yi zamanı geldiğinde öcü gibi gösterip Irak’a saldırıldığı gibi Türkiye’ye saldırmak mı?
-Türkiye’de önemli yer altı zenginlik kaynakları var…Sondaj vurularak gün ışığına çıkarılmak istenmeyen petrolle ilgili ülkemizde gizli bir faaliyet ABD tarafından yürütülüyor mu?Boraks ve diğer madenlerimiz de bu soru içeriğindedir.
-Vietnam,Kamboçya,Afganistan,Irak’ta yüzlerce kıyılan insanlar için ülkeniz adına yürekten özür dileyebilir misiniz?
-Sizce Bush görevi boyunca insanlık suçu işledi mi? İşlediyse onu İnsan Hakları adına yargılamak gerekmez mi?
-Ya Amerika’dan yana ol ya da düşmanı sloganı ülkenizin manifestolarından biri.Sizce bu slogan Amerika’ya zaten var olan antipatiyi daha da çoğaltmaz mı?
- İkiz kulelerin vurulmasında komplo teorileri üretilmişti.Sözde böyle bir eylem Ortadoğu kaynaklı teröre karşı Amerika halkını politize etmek,Arap aleminden nefret ettirmek ve sonra bu ülkelere askeri harekatlar düzenlemekti.Sizce ikiz kuleler olayı gerçekten Usame Bin Ladin yönlendirmeli mi yoksa Amerika’nın kendi organizasyonu bir olay mı?
-Amerika ekonomik krizi kendi iç dinamikleriyle mi yoksa yine bin bir bahanelerle yazılmış başka ülkelerin işgalinden yaratılacak kaynaklarla mı çözecek?
-Amerika ne zaman ve nasıl bir süreçte dünya barışına katkı sağlayacak?
-Global ısınmaya neden olan yeryüzü iklimindeki müthiş değişim için bir dünya zirvesi kurularak acil önlemler alınmasında Amerika başrol üstlenecek mi?

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...