Salı, 22 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Antalya halkı emanetini geri aldı


Mustafa Akaydın hoca olmak üzere;Süleyman Evcilmen’i,Muhittin Böcek’i ve diğerler seçilenleri tebrik ederim…
Evcilmen ve Böcek başarılarını bir kez daha halkın oyarıyla mühürledi.
çalışıp,çabaladılar …Halkımız da emeklerini inkar etmeyerek onları tek seçenek olarak gördü.Kısacası yeniden seçilmeleri de analarının ak sütü gibi helal…Ve onların rüzgarıyla Akaydın Hoca da bir önceki yerel seçimin rövanşını mükemmel bir performans sergileyerek gösterdi ve zaferle mühürledi.
Mustafa Akaydın’a bu kenti yakından izleyen,gözleyen bir olarak söylemek istediklerim sırasıyla şöyle.
• Sayın hocam,seçim çalışmaları sürecinde verdiğin sözler namus sözüdür.Mutlaka yerine getirmeye çalış.söylediğin her söz unutma ki sana teveccüh gösterenlerin belleğine kayıtlıdır.
• Ekibini oluşturacak arkadaşlarını liyakatlarına göre seçeceğini biliyorum.İşinin erbabı olmayan hiç kimseye şu dedi,bu dedi,parti buyurdu diye sorumluluk vermeyeceğine de inancım tam.
• Tez elden Antalya’nın güzel havasını temiz enerji dediğiniz güneş enerjisi, projenizle ucuz kömür kokusundan arındırmanız ivedilik taşıyan sorunlarımızdandır.
• Ve hafif raylı sistem dedikleri melanet Antalya kent trafiği için sorun çözemez,tam tersi sorun üretir.Akılcı bir planlamayla metro için kollarını sıvamalısınız.Ancak bu güzergahtaki esnafa oluşturulacak geçici mekanlarda rızk kapısı açmayı unutmayacağınızı da biliyorum.Vatandaş için öncelikle huzur ve helal ekmek olduğunu biliyoruz.Esnafı turizm alanlarındaki “Her şey içinde” ucubeliğinden kurtarma formüllerinizi hayatla buluşturunuz.
• Bir zamanlar Şehir ve Adam diye bir dizi vardı…Antoni Guin başrollerdeydi…Bir belediye başkanının halkı için nasıl amansız bir mücadele verdiği anlatılıyordu.O öyküyü de anımsayınız.Şehir ve adam efsanesini yaratınız.Şehir ve Adam dizisinin kahramanı; çetelere,rantçılara,kent insanını köleleştiremeye çalışanlara karşı savaşıp,dimdik ayakta duruyordu..
• Hadi onu geçelim…
Eskişehir’de efsane olan Büyükerşen,kendi kentimizde halkın adeta sevgilisi olan Süleyman Evcilmen,Muhittin Böcek gibi olunuz.Bu kent tırnak inanınız onlar et gibi oldu…Öyle çalışınız ki sizi de onlar gibi sevelim,sayalım.
• Sakın ama sakın!Kenti inşaata dönüştürüp halkın uzağında kalan etkinliklerde
piyano başına oturup kendinizden geçmeyiniz.
Sözün kısası halkımızla gülüp,halkımızla ağlayınız!
Yeni göreviniz hayırlı,uğurlu olsun….
Değerli okurlarım…Seçim akşamı sonuçlar televizyon kanallarına yağarken kaybedenler ve kazananlar için aklıma şu ata sözleri geldi.:
* NE EKERSEN ONU BİÇERSİN...
* GÜN OLA HARMAN OLA…
* AT BİNENİN KILIÇ KUŞANANIN…
* KILIÇLA YAŞAYAN KILIÇLA ÖLÜR…
* ZALİMİN ZÜLUMU VARSA MAZLUMUN ALLAH’I VAR…
* KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER...
* GURURLANMA PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR…
Ne alaka demeyin sakın…Yerel seçimin ayrıntıları bu ata sözlerinin içinde saklı…

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...