Perşembe, 19 Eylül 2019
Şahin AKÇAP

Yeryüzünde sizin de bir ağacınız olsun istemez misiniz?

Yağmur sonrası toprak tohuma hazırdır.Elinizle eşeleyip tohum saldınız mı en kısa sürede kök salıp filiz verir, boyunu güneşe doğru uzatıp:
-Heeeyyy!Yeryüzünde ben de varım. der.
Artık o bir yağmur müjdecisidir…Artık o ülkemin yeşil rengidir…Artık o oksijen kaynağıdır…Artık o doğanımızın sigortalarından biridir…
Antalya Muratpaşa İlçesi Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri “Benim de Ağacım Var” projesi çerçevesinde ailelerinden izinlerini alıp,öğretmenlerinin kılavuzluğunda üç koca servis aracıyla Kurşunlu Mevkiindeki Fettahlı Köyü ormanlık alanına fidan dikmek için koştular. Dudaklarında :
-Kazmalar elimizde,fidanlar yanımızda ,biz gideriz ormana hey! şarkısı vardı.
Hava güllük güneşlik,masmavi,geçtikleri yol boylarındaki erikler,badem ağaçları çiçeklenmiş,dere,bayır papatyalarla bezenmişti.
Fidan dikilen alanda onları Orman görevlileri ellerinde çapalarıyla karşıladı,önceden açılan oyuklara görevlilerin yardımıyla fidanlar yerleştirildi.
Merkez İlköğretim Okulu Tema Koordinatör öğretmenleri; Hülya Baş ve Nuri Acar:
- Neden ve niçin fidan dikilir.diye önceden öğrencilerini bilinçlendirip,Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Şefliği ile işbirliği yaparak yetmiş beş öğrenciyle ve büyük bir coşku içinde böylece fidanları toprakla buluşturdular.
Yarın onlar: “Bu dünyada bir dikili ağacım yok!”diyemeyecekler.
Ya siz?..Sizlerin de yeryüzünde, Anadolu’nun bereketli topraklar üzerinde dikili bir ağacınız var mı? Olmasını istiyorsanız :
Tema’nın telefonu:0 242 243 72 52
Belediye Başkanlarımız ve Nüfus Müdürümüze naçizane önerimdir.
Belediye Başkanlarımız fidan dikmeyen gençlerin nikahını kıymasın,Nüfus Müdürümüz de yeni doğan çocuğu için fidan dikmeyen vatandaşlarımıza nüfus cüzdanı vermesin.Biliyorsunuz, her doğan çocuk için fidan dikmek ata geleneğimizdir.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-07-07

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...