Cumartesi, 7 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Titreşimli cüzdan

Erzurum’da Atatürk İlköğretim Okulu sekizinci sınıf öğrencisi iki delikanlı eski bir cep telefonun aksamlarını kullanarak dolandırıcıların,cepçilerin eylemlerine sekte vuracak bir buluşu gerçekleştirmişler.
Emirhan Arda ve Ahmet Göz adlı öğrencilerin cepten alındığında titreşim oluşturan cüzdandan bir adet Fenerbahçe’nin patronu Aziz Yıldırım’a göndermelerini öneririm.Zira Yıldırım Başkan ne zaman kalabalıkların içinde kalsa yankesicilerin hışmına uğruyor.
Şaka bir kenara ,Dadaş delikanlıların buluşu yaklaşan yerel seçimlerde miting meydanlarını dolduran yüz binlerin büyük ilgisini çekecek.Çünkü nerede bir kalabalık vatandaş da orada.İster kendi tuttuğu partinin lideri olsun ister başka bir partinin hemen kalabalıkların içine dalıp ağzı bir karış açık dinliyor.
İki delikanlı cep haydutlarına karşı çözüm üretirken,Türkiye Büyük Millet Meclisimiz de şu dokunulmazlık ucubeliğine bir son vermelidir.
Aslında çözüm yöntemi belli ama yanaşan yok.
Peki o yöntem nedir?
O yöntem dokunulmazlıkların kaldırılmasıdır.
Bu ülkede hırsızlık,vurgunculuk,hortumculuk yapanlar her kimse; sınıfına,makamına bakmadan yargı önünde çıkarılıp hesap sorulması gerekir.
Parlamento düzgün,tertemiz insanlardan oluşmadığı sürece ne yazık ki insanlar birbirlerine:
-Senin yoğurdun benim yoğurdumdan ekşi. demeye devam edecektir.
Dokunulmazlıkların kaldırılması aslında devleti yönetmeye aday olanların daha dikkatli,namuslu,yanlışlara karşı tedbirli olmasını sağlayacaktır.
İki pırlanta delikanlı yankesicileri durduracak bir icadın mucitleri oluyorlarsa eğer meclisi oluşturan yüzlerce milletvekili de dokunulmazlık çağ dışılığını tarihe gömecek kararı alma cesaretini göstermelidirler.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...