Salı, 10 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Hayat bazen korkutur

İnsan doğasını en çok etkileyen duygudur korku.

Sadece doğal olaylar korku yüklemez.Şimşek çakması,gök gürültüsü,olası depremler,hiç dinmeyecek gibi yağan yağmurlar,patlayan fırtınalar,burnunuzun dibinde başlayan yangınlar birer korku kaynağı olsa da geçiştirildiğinde acı dolu bir anı olarak belleğimizde kalır.

Asıl korku, endişelerinizin ve kaygılarınızın yarattığı korkulardır.

Sınav öncesi,bir yolculuk süreci,iş yerinizdeki uyumsuzluklar,çarşı-pazarda her gün yükselen fiyatların bütçenize bıraktığı tahribat,sağlık sorununuzla ilgili tahlil sonuçlarını beklemek,gecenin gec saatlerinde ansızın çalan telefon sesi,ya da kapı zili,sabah evden çıkan çocuklarınızın durumu,televizyon haber saatinde ha bire çemkiren yüzü nursuz kimi siyaset erbabı,siz istemesenizde yüreğinize bir ürperti salıp, korku yükler.

Korkudan arınmanın tek yolu, korkutan durumun kaynağını bilmektir.Cesur olmanın ilk adımı korktuğunuz her neyse onunla mücadele etmekle başlar.

Sosyal yaşamın sürekli değişim gösteren yüzünde en cesur insanlar sosyal örgütlenmeler içinde yer alan insanlardır.Onlar bireysellikten toplumsallığa adım atarak tek kalma korkusunu aşanlardır.

Asla unutmayın ki birliktelik, bireyin korku duygusunu yok eder.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...