Salı, 19 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Şehir ve Adam

Dünyanın en zor işidir bir kentin BELEDIYE başkanı olmak.Ve hele o kent büyük şehir konumundaysa daha bir zordur.

Otuz yılı aşkın süreden bu yana yaşadığım Antalya' nın efsane belediye başkanlarını hiç unutmadım.Örnegin Hasan Subaşı örnek isimlerin en zarifi ve parıldayan ışığıydı.Ayırmayan, ötekileştirmeyen halkıyla bütünleşmeyi başaran,çevre dokusunu betona yeğlemeyendi.

Sayın Subaşı'nı ne zaman görsem aklıma TRT de dizi film olarak yayınlanan Şehir ve Adam' ın korkusuz belediye başkanı aklıma gelirdi.

Anthony Quin' in canlandırdığı belediye başkanına siyasi ve de mafya baskıları vız gelip tırıs geçerdi.

En çok hayranlık duyduğum yanı; halkıyla uyuyan, halkıyla uyanan yanıydı.Sokaklardan el etek çekilmeden yastığa baş koymuyordu.

Şükür şimdi bu tip belediye başkanlarımız çoğaldı...Muhittin Böcek,Özlem Çerçioğlu,Mansur Yavas,Yılmaz Büyükerşen Ümit Uysal,Tunç Soyer, Ekrem Imamoğlu.Ve niceleri..

Türkiye de siyasi tablo halkıyla bütünleşen ve hizmet aşkı ile yürekleri tutuşan idealist belediye başkanlarıyla renklendi.

Görünen o ki halk istedi mi değişimi hiç bir engel durduramıyor.Diyalektik yasa halkın da itici gücüyle devinimini sürdürüyor.

Yarınlarımız güzel,aydınlık ve huzur dolu günlere tüm kapılarını açtı.Ülkemiz akılcı ve çağın gereklerine göre değişim içine girdi.

Artık aydınlık ve açık kapıları çoğaltmalıyız ve şehir ve adamların korkusuz yürüyüşlerine omuz vermeliyiz.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...