Perşembe, 14 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Sıcak...Çok sıcak..

Demistik ya hayat beklenmedikler silsilesiyle donatılmıştır.Öyle de oldu.Mayıs ayının son haftaları ve akabinde Haziran ayının ilk haftası da serin geçmişti.Ancak son üç gündür Antalya yurdun bir çok kenti gibi cehennem günlerini yaşamaya başladı.

Doktorlarım böbrekler iyileşme süresine girinceye kadar günlük sıvı alma sınırın bir buçuk litre demişti.Yiyeceğin karpuzun ve çorbadaki suyun miktarı da bunun içinde diye de dikkat vurgusu yapmıştı.

Suyla olağanüstü dostluğu olan biri için bu sınır elbetteki sarsıcıydı.Doktorlarımın her dediğine harfiyle uyacaktım.Su uyarısına da uydum.Ancak yukarıda sözünü ettiğim sıcakların yarattığı vücuttaki su kaybını nasıl gidereceğimi bugün diyaliz seansı sırasında doktorumuz Hüseyin beye soracağım.

Kasığındaki katedral yarası iyileşti.Ve hatta dikişleri de alındı.Vücudumun alt kısmı suya özgür.Ancak boynum ile göğsün arasında kalıcı katedral konuşlandırılması bedenimin öyle şakır şakır yıkanmasını engelliyor.Kesinlikle katedrallerin ıslanıp enfeksiyon almaması gerekiyor.En iyi yöntem özel aparatlarla boyun kısmını yalıtıp suyun değmeyecegi bir duruma getirildikten sonra usul usul banyo yapmak.

Bu iki önemli sorun şimdi mücadele alanım.

Sürekli klima çalıştırmak da sakıncalı.Bir denge kurarak yola devam edeceğim.İnşallah havalar tahminlerin altında bir sıcaklıkta seyreder de başka sağlık sorunları oluşmaz.

Av.Alper Önder ağabey arıyor sıkça.Dün yine aradı yazdıklarımı beğeniyle takip ettiğini söyledi.Antalya' da Van vakfının en etkin hemşehri örgütlenmesinde Alper ağabey büyük emekler vermişti.Vantalya sloganının temelini atandır.Alper abi yorulmadan ve bıkıp usanmadan bu çalışmaların içinde yer almayı sürdürmektedir.Teslim ettiği görev bayrağının aynı zamanda takipçisidir.Kendisini saygıyla selamlıyorum.

Rahmetli kardeşim Umit'in oğlu sevgili yeğenim Akif Ozan' da rutin aramalarını sürdürüyor.

"Amca en küçük bir sıkıntıda alo demen yeter."Diyor.Güven duygum yüzlere katlanıyor.Küçük kızı Deniz'in yanaklarını istiyorum minik buseler kondurmak için.

Bugün saat 11 ve 16 saatleri arasında diyaliz seansında olacağım.Kayda değer ne var ne yoksa sizlerle paylaşacağım.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...