Pazar, 8 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Ve nihayet rüyalar

Ben gibi hayal dünyası kâinata yüz seksen derece açık ve yaşamı gözlemler üzerine bağlı biri için rüyalar önem kazanır.

Aslında rüya da bir beklentidir..Beklentinin bir diğer adının umut olduğunu biliyoruz.Hesap ettim hastahanede ve evde geçen bir aylık sürede delik deşik olmuş gecelerimdeki uykularım sürekli olmamış.Araya sıkışan göz kapamaları.Ve kapattığınız gözleriniz şöyle böyle.Sırtınız döşekte,gücünüz dermansız ama gözlerinizde uyku yoktur.

Son günlerde iyileşme sürecinden olmalı ki uyuma sürem arttı ve sağlıklı iken gördüğüm onlarca rüyanın bir kaçı döndü.

Geçen gece gördüğüm uzun rüyamı kardeşlerimle whatshap grubunda paylaştım.

Hayal dünyandaki yaşananla rüya yorumların hep tezat.Artık hayra çıksın diyenlere kulak asmıyor internetten googel i tıklayarak rüyalarımın yorumunu alıyorum.Bu tuhaf bir güven ve huzur veriyor.

İçinde olduğum sağlık koşullarından olmalı ki rüyalarımın çoğunluğu kâbus içerikli.Bu durumu dert edinmeyip uyumayı ve düş kurmayı başarmış sağlık ölçüsune geldiğim için şükrediyorum.Biliyorum ki bedenim güçlendikçe bilinçaltım da güçlenecektir.

Diyaliz günlerim Özel Dyatalya merkezinde devam ediyor.Ve aramıza her gün yeni hastalar katılıyor.Hepsi için dua ederken Allahımızdan kendim için de sabır,dayanma gücü ve şifa diliyorum.Doludizgin bir yasamdan tekdüze bir yasam düzeyine düşmek çok zor.

Pazar günü Konyaaltı plajından arkadaşlar bir- iki fotoğraf göndermişler telefonuma:
" Ha gayret bekliyoruz, gel diyorlar.

Maviye sevdalı birisi için bu dilek yüzde bin tahrik yüklü.Henuz erken diyorum.Yüreğim çılgın bir alıcı kuş gibi kanatlansa da arkadaşlarıma

-Gelecegim!Az kaldı!diyorum.

Geçen gün Bursa dan hala oğlu Kemal Somay aradı.Naif yüreklidir.Hani moral verecek ama sesi hüzün yüklü.O'nu, o derin hüzünden çıkarıp iyileseceğim tesellisinde bulunuyorum.

Ve yine Bursa'dan Kemal Nurcin kardeşim arıyor.Kemal yıllardır diyalize bağlı yaşamını sürdürenlerden.Tecrübelerinden ve dikkat etmem gereken hususlardan söz ediyor.

Dünden itibaren Antalya o cehennem yaz günlerine döndü.Tedbirimi aldım.Bir başka yazımda hastaların sıcakla amansız mücadelesini yazmaya çalışacağım.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...