Çarşamba, 16 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Hayatın gizemli ayarları

Cesareti ön plana taşıdığım bir günü tek başıma yaşadım.

Her diyaliz seansına refaketcim olarak gelen eşime gelme ben tek başıma giderim dedim.Zira her nefesimde yanımda olan ve eşsiz vefa gösteren eşim yaklaşık dört saat tedavi ve bir saati aşkın hazırlık aşamasında yanımda olup zaman denen kıymetini harcıyordu.Ee artık ayaklarım üzerine duruyordum o özeline ve evimizin o hiç bitmeyen koşuşturmasına dönebilirdi.Itiraz etti ancak ikna etmeyi başardım.

Ve tek başıma diyaliz merkezine gittim, artı zamanda banka işlerimi yakındaki bir ATM de hallettim ve diyaliz seansı dönüşünde doktorun yazdığı ilaçları alıp,semtimizdeki salon 66 kahvehanesine bir bardak çay içimliği uğrayıp evim evim güzel evime döndüm.

Ne demiştim ben gibi durumu olan hastalarda sabır,moral ve cesaret üç önemli ögeydi.

Kahvehanenin sahibi Bünyamin Varol kalp rahatsızlığıyla boğuşan ve yanılmıyorsam kalbinde üç standı olan bir kalp hastası.Bir kaç kez uzun süreli hastahanede ve derken evinde tedavi olduğu için benim alışmaya çalıştığım durum karşısında tecrübeli.

"Evde de vakit geçirmek çok zor oluyor hoca."Dedi.

-Evet öyle. Dedim.

Oysa benim hiç de yalnız kalmayacağım sayısız arkadaşım vardı. Salonumuzun bir duvarını kaplayan kütüphanemizde her sabah beni unutma diyen bir yazar.Biriken ve okumam için beklettigim romanlar anı kitapları. En son yayınlar her gün evimize sabah yürüyüşü sonrası bir ekmek gibi eşim tarafından alınan günlük gazete.Derken büyük bir emek ve duyuru tantanasıyla kurduğumuz ve son günlerde ağırlığı değerli hemşehrim Asuman Kılavuz'un cesur ve özverili omuzlarındaki Facebook ta ki VAN KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT DERGİSİ Grubu.
..

Binlerce üyesi olan grubumuz, kitaplarım,telefonumu hiç susturmayan dost ve arkadaşlarım varken yalnız olabilir miydim?

Bunu Kahveci Bunyamin.Varol'a anlatma gereğini duymadım.

Hayat hiç beklenmedik zamanlarda sizi hiç aklınız getirmediğiniz yolculuklara çıkarır.Benimki de öyle oldu.Mutlak başarmanın farz olduğu bu yolculukta duam Allah beni aileme, dost ve arkadaşlarıma mahcup etmesin.

Not:Dün diyaliz seansının olduğu Dyatalya Diyaliz Merkezinin 1.katından bir iki fotoğraf paylaşıyorum.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-07-07

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...