Salı, 22 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Yalnız değilim

Bugün de sabaha eriştik şükürler olsun.

Pencerem nefes borum gibi.Gün ışıdığında ilk işim dışarıyı seyretmek.Hava bulutlu.Yüzlerce beyaz pamuk gibi bulut geçiyor.Parça parça çoğu.
Sekillerden anlam çıkarmaya çalışıyorum.Arka planda masmavi bir gökyüzü var.Mavi ve beyaz en sevdigim renkler.

Hani derler ya her şeyin hayırlısı.Ne güzel bir dilektir bu.Öylede oldu.Hastahanede her saate bir can dostun,arkadaşın telefonuyla umut aşılanıyorum.Gelen ziyaretçilerimin sinerjisiyle güç buluyorum.

Dün Av.Alper Öndet,Zafer Dirik,Faruk Taşdemir,Celal Dalaman,İdris Çelebi,Yaşar Munchster telefonla arayıp morelime artı koydular.

Facebook tan ve özelden gelen onlarca dua dolu mesajlar var.Tüm can dostlara milyon kez tesekkur ediyorum.Sizlerle gurur duyuyorum.

Öğleden sonra her zaman saygı duyduğum koca yürekli Çiçek Saraç hanım telefonla arayıp Birgül hanımla birlikte ziyaretime geldiler.Çiçek Hanım bir dolu kitap getirmiş.İkisı de
Van Eğitim Enstitüsünden arkadaşlarımız.Okul günlerini ve acılı Eylül darbesinin geride bıraktığı travmayı konuştuk.Çiçek hanım elcegiziyle bademli Muş pastası yapıp getirmiş.Dolabımızdaki meyve suyuyla hastahane odasında bir güzel minik parti yaptık.

Dün taburcu olmayı umut etmiştim.Ancak doktorum katedrale bulaşan bir mikrobun kana karışması nedeniyle enfeksiyonun bertaraf edilmesi için damardan serumla antibiyotik verilerek tedavinin Pazartesine kadar sürmesini önerdi.Şüphesiz bu karara uydum.Hastahaneden tertemiz olmadan ayrılmay
acagim.

Dün sevgili oda arkadaşım Mustafa bey taburcu edildi.Evinde istirahat edip özel bir diyaliz merkezinde tedavisini sürdürecek.12 Eylül de suçsuz günahsız 66 gün gözaltına alınan tertemiz yürekli bu ağabeyin ayrılışı fena sarstı beni.Telefonlarimizi aldık sağlığımıza kavuştugumuzda bir araya gelip memleket meselelerini konuşacağız.

Geceleyin tam uyumak üzereyken yeni oda arkadaşım geldi.Protein kaçağı vermiş.Böbreklerinden olmalı ki üreme organında ve ayağında şişmeler oluşmuş.Henüz 48 yaşında ve ticaretle uğraşıyor.Odaya alışması için yardımcı oldum ve ona hastahanede yatan bir hasta için sabır ve morelin ne kadar önemli olduğunu anlattım.Gökhan bey bir başka hastahanede olumsuz davranışlar yüzünden ayrılarak gelmiş.Bizim hastahanenin beş yıldızlı olduğunu,doktorumuz ve ekibinin,yardımcı personelin dört dörtlük olduğunu anlatıp ilk gününün moreli oldum.

Dün kü yazımda söz etmiştim.Hastalar icin gün saat 06 da sabah kahvalticilarinin ,"günaydın kahvalti"seslenmesiyle başlıyor.Kahvaltidan sonra şimdi okuduğunuz yazımı yazıyorum akıllı telefon klavyesiyle.Ve saat 08 doğru diyalize alınıyorum gün aşırı.

Dün telefonla arayan güzel,vefalı can dostlara, arkadaşlara teşekkür ediyorum.Iyi ki varlar.Onlar bu dünyayı güzelleştiren koca yürekli insanlar.Minnettarım.Dost ve arkadaşların içten arayışları YALNIZ DEĞİLİM mesajı veriyor.

Evet yalnız değilim.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...