Çarşamba, 23 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Sabahlar ne güzel

Bugün hangi gün diye sorsanız inanın şak diye söyleyemeyem.Hastahanede yatan hasta için günler birbirine karışıyor.

Dün facebook ta tanıştığımız Muammer Bayrakçı bey ziyaretime geldi.Sanaldan tanıştığım bu güzel insan Van Gölü çocuğu çıktı.Adilcevazlı.Maliyeden emekli olmuş.Bizim Necmi Beyde nın ağabeyi ile dost.Bu güzel insan sağlığındaki olumsuzlukları nasıl yendiğini anlattı.Ben yeni hastahane kuşuna tecrübelerini anlattı.Muammer arkadaş nazik bir jest yaptı.Okumam için kitaplar getirmiş.Cok duygulandım.Morelim tavan yaptı.Kendisine yürekten teşekkür ediyorum.

Muammer bey ziyaretini sonlandırıp gittikten sonra yatağıma uzandım.Gözlerimi kapatıp yıllar önce tüm ailem ile Van Gölü kıyılarını gezdiğimiz günü andım.Ruhumu salıverdim ta Van denizine.Adilcevaz ve Ahlat ın turkuaz kıyılarına uzandım.Ahlat'ta ceviz ağaçlarının serinliğindeki göle bakan bir bahçede oturdum.Yüregi güzel bir Ahlatlı bacı seslendi.

"Gardaş semaver çayım var de buyur."

Bu davete durur muyum.Yerimden fırladım bacının uzattığı tavşan kanı çayı kıtlama şekeri ile içtim.Ta karşılarda anamın balıkutan dediği martılar gölün üzerinde kanat çırpıp rızıklarını arıyordu.

"Şahin amca kan alacağım."
Uyarısıyla uzandığım yataktan ve düşten uyanıp doğruldum.Cansu hemşire hanım tedavinin aşamasını öğrenmek üzere doktor talimatı ile kan aldı.
Sağolsun doktorumuz da ,asistanları da, hemşireleri de personeli de bizler iyi olalım diye canla başla çalışıyor.Bu arada kalma süremden mi
olmalı,sevip saydıklarından mı her kes bana Şahin amca diyor.

Sabah hastahanede çok erken saatlerde başlıyor.Saat 5.30-6 arasında

"Günaydın sabah kahvaltısı."Seslenmesi ile gün başlıyor.Hastalara ve refaketcilere güzel bir kahvaltı sunuluyor.Bak Bak Yusuf Konak kardeşimin o mükemmel Van kahvaltısı gibi olmasa da eksiksiz hizmet veriliyor.Her öğünden sonra ara öğün dedikleri tatlı türü yada meyve veriliyor.Kısacası Antalya Araştırma ve Inceleme Hastahanesi büyük bir hasta yoğunluğuna eksiksiz hizmet sunuyor.Bu da biz hastaların güvenini ve dolayısıyla morelini yükseltiyor.

Dün sabah diyalize alındım.Tam dört saat sırt üstü yatıyorsunuz.Diyaliz sonrası iki ünite kan ve antibiyotikli serum takıldı koluma.Kolumdakilerle Türkiye-Izlanda maçını izledik oda arkadaşım Mustafa beyle.

Emekli olduktan sonra Uzun süredir böylesine erken uyanmamıstım.

Sabahlar güzel çok güzel.Yasamak güzel.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...