Çarşamba, 23 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Gece

Dün hastahanede hummalı bir temizlik çalışması vardı.Personel ciddi bir sorumluluk icinde her yeri pırıl pırıl yaptı.Hijyen mükemmel.Yatak örtülerimiz bile iki günde değiştiriliyor.Doktorlar ve yardımcıları hemşireler özverili canla başla hizmet sunuyor.Bu biz yatan hastalara güven ve morel veriyor.

Bu gece yıldız saydım yine penceremden bakarak.Asagida hayat ışıklar içinde devam ediyordu.Bir an hayalen o ışıkların için de oldum.Gecenin içinde yürüdüm.

Yıllar önce sanatcı hemşehrim Revnak Ozalkan Antalya da misafirimiz olmuştu.Kanserdi kemoterapi tedavisi oluyordu.Uzun süre hastahanede yatmıştı.O anılarını anlatmıştı.Hastahanenin penceresinden bahçesine bakıyordum.Asağida minik bir köpek vardı.Sevimlli mı sevimli.Birden dua ettim.Allahim iyileseyimde o köpek gibi olayım dedim.Revnak ağabey güzel insandı.Sazıyla sözüyle insanlığıyla.Onu rahmet ve saygiyla anıyorum.

Gece kitap okuyamıyorum.Okuduklarim birden dağılıyor.Dikkatim kayboluyor.

Dün odama bir hasta getirildi.Ayni dertten muzdarip.Güzel aydın düşünceli.Adana da yaşamış kızı Antalya da universite kazanınca kararını verip Antalya ya çoluk çocuk yerleşmiş.Kızı hukuk okuyor.

Oda arkadaşım var artık.Onunla her şeyi konuşuyoruz.Adana Tekel de çalışmış.Tam 26 yıl.Rahmetli babamda Van Tekel Başmudurlugunde çalışmıştı.Bu tesadüf sohbetimizi koyulastirdi.

Üzülüldüğü tekelin özelleştirilmesi.Inanilmaz üretimimiz vardı ve kurumumuz kâr içindeydi.kapatıldi.Calisanlar ayrıldı.Keske bu yanlışa düşulmesydi dedi.

Keşkelerin olduğu bir süreçte inşallah ülkemizin üretim ve işsizlik sorunu biter.Yonetenlerimiz daha mutlu bir ülke için çabalar.

Televizyonumuz sürekli açık.Haber kanallarında gidip geliyoruz.Hepsi aynı haberleri aynı formatta veriyor.Arada bir film buluyoruz.Çogunlugu rahmetli Kemal Sunal in.

Ekrem Imamoğlu ve Binali Yıldırım haberleri ilgimizin odağında.16 Haziran da tv ortak yayınında karşı karşıya gelecek.Foks tv nin muhabirlerinden Ismail Özkaya moderetör.Foks tv de düşüncelerini söyledi.Oturumu yansız ve tarafsız yöneteceğim.Hazirligim tamam.Ugur Dündar ağabey gibi olacagim dedi.Oturumun simdiden hayirli olmasini diliyorum.

Gece hastahanede en zor an.Çok sıkıldığınızda uyumayı tercih ediyorsunuz.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...