Perşembe, 19 Eylül 2019
Şahin AKÇAP

Bir ses bir nefes

Gece sanki bir ejderhaya dönüsuyor hastahane koridorlarında el ayak çekilince.Yattigim odanın tüm ışıklarını kapatıyorum.Penceremde Kepez görüntüsü ve aşağılardaki çarpraz yolda akıp giden trafik.

Gökyüzünü seyrediyorum.Yarı bulutlu havanın içinde gözkırpan yıldızlar.Şanlıurfa'da öğretmenlik yaptığım Akçakale nın bir sınır köyünde de geceleri yazılara koyunlarını yayan çobanların yanına giderdim.Onlarla söyleşip toprak ananın üzerine sırt üstü uzanıp gökyüzünü seyreder ruhumuzu yıldızlarla buluştururduk.

Dün telefonlarıyla Izmır den Turgay Işık arkadaşım aradı değerli eşiyle.Özkan Keremoglu aradı.Van'dan Necmi Beyde,Bursa"dan Kemal Nurcin ve hala oğlu Kemal Somay.Van dan emmioglu Tayyar ve Mehmet Aldı .Özelden yazan Ferruh Güldal tecrübelerinden kritik sağlık bilgileri verdi.Bugun Ikram Kali ve Erdal Perihan arayıp hal hatır sordu.

Bir ses bir nefes ne kadar kıymetliymis. Hastahane koşullarında yaşarken bunu çok daha iyi anlıyorsunuz.

Ve her saniye devletimiz ve milletimiz için minnetle dua ediyorum bizlere bu olanaklar sağlandığı için.Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.

Hastanede yatan için ilaçtan daha kıymetli olan moral.Onu da sağolsun dostlar ziyaret ve arayışlarıyla ruhuma yükluyorlar.Yaşam tutkum güçleniyor.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-07-07

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...