Salı, 12 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Penceremdeki hayat

Bugün pazar.Antalya Araştırma Hastanesinin Hemodiyaliz yatan hasta koridorlarında personel detaylı temizlik yapıyor.

Yattigim odadaki tv kanallarını tarıyorum.Haber ve belgesel yayın yapan kanallar seçeneğim.Dun gece kanalın birinde Kemal Sunal in Postacı filmi vardı.Usta oyuncuyu rahmet ve saygiyla andım.Bir saat olsa bile gülümsetti,dağıttı aklımda uçuşan karamsar düşünceleri.

Dün diyaliz bölümünde yaşlı bir teyze vardı.Refaketcisi sabri az torunuydu.Birlikte diyalize girdiğimizde torunu ortadan kaybolunca panikledi.Korkma bizler varız.Gidip dolaşsın dedim.Isyanini dününe vurdu.Beni on üç yaşında evlendirdiler.Gencligimi yaşatmadılar dedi.Altı evladı olmuş.Antakyaĺı.

Bugün pazar.Koca devasa Araştırma hastahanesinin güney odaları Akdeniz'e bakıyor.Benim olduğum oda kuzeyde.Manzarasında Kepez var.Batısına dikkatle bakınca Mazıdağı.

Hayat şaşırtıcı.Hic aklınızdan geçmeyen bir yere takılıp kalıyorsunuz.Ve zaman akıp giderken siz hayatı pencerenizden izliyorsunuz.

Dün iyi yürekli dostlar aradı. Oya Timuroğlu Boysan sevdiğim ve saygı duyduğum kardeşim.Telefondaki sesi damarlarıma akan şifa gibiydi.Evim yakın.Bir ihtiyaç olursa koşarız dedi.Nasil yüreklendim anlatamam.Bir ses bir nefes bu koşullarda ilaçtan kıymetli.

Bugün pazar ve penceremde akıp giden dünya kenti Antalya.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...