Cuma, 15 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Tek kurtuluş yolumuz KARDEŞLİĞİMİZ!

Ülkemiz sosyal yapısı bakımından dünyanın en hassas ülkelerinden birisidir.

Barış içinde bir arada yaşayan insanlarımızın inançları,etnik kimlikleriyle uğraşanların ve bu ayrıştırmadan nefret yaratarak kaos ortamı yaratanların fitne ve fesatın tuzakçıları olduğunu biliyoruz.

Amaç sosyal uçurumlar yaratmak,et ile tırnak olmuş kitleleri öfkenin dolduruşuna getirip bundan felaketler yaratmaktır.

Sakarya'nın bir ilçesinde Türkçe konuşmuyor diye bir baba ve oğula saldırmanın temelinde ırkçı,öteleştirici duygular vardır.

Tarih boyunca kader birliği yapmış,aşını ekmeğini,hatta analarının sütünü paylaşıp süt kardeş olmuş insanlarımızı birbirlerine düşman edecek her türlü eylem ülkemiz barışına ciddi tehditlerin yönlendirmesinden başka bir şeye hizmet edemez.

Sakarya'da ki ölümlü çirkin saldırının arka planları var mıdır,yok mudur mutlak araştırılmalı,bu elim olaya odaklanan kitlesel soru işaretleri mutlaka yanıt bulmalıdır.Ki bu konuda güvenlik güçleri ve kanun uygulayıcılar gerekli tedbirler almışlardır.

Ülkemizde şimdiye kadar bu tip kışkırtıcı eylemler halkımızın engin sağduyusu ile bertaraf edilmiştir.Sakarya'da yaşananları da halkın vicdanı lanetlemiş,olası tahrik ve kışkırtmalara karşı insanlarımız uyarılmıştır.

Bütün bu yaşananlar hepimiz için bir işaret fişeği görevi yapmalı,her türlü fitne ve fesata karşı uyanık kılmalıdır.

Acıda,kederde,sevinç ve mutlulukta her zaman birlik içinde olmuş insanımız düşmanlık yaratacak senaryolara asla izin vermeyecektir.

Hepimiz birimiz,birimiz hepimiz için yaşamak utkusu Anadolu kardeşliğimizin eşsiz ve kutlu geleneğidir.Bu geleneğe sımsıkı sarılmaya devam edeceğiz.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...