Çarşamba, 20 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Nihayet!

Çocuk tecavüzleriyle ilgili hukuksal boşluk son günlerdeki yüz kızartıcı,sarsıcı olaylara karşı yükselen feryatlar sonunda yeni bir yasa ile giderilecek.

Hep öyle olmuştur...Kanatan olaylar karşısında sessiz kalan bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen suskun toplumlar tehlike kapıyı çalmaya başladığında çığlık atmaya başlar.

Çoğu zaman siyasiler oy kaybetme kaygısı yüzünden çoğu bağışlanmaz suçu görmezden gelir.Suçlular iyi halden yırttıkça cesaretleri artar nasılsa bir kapıdan girer diğer kapıdan çıkarım rahatlığıyla iğrenç eylemlerini sürdürür.

Örneğin kara nokta olarak belirlenen yollarda ölümler çoğalmıyıncaya kadar yetkililer üç maymunu oynar.Konuşma,işitme,görme basiretsizliği yeni ölümlere kapı aralar.

Ülkemizde son yıllardaki taciz,tecavüz,ağzı süt kokan kız çocukların nikâhlanması gibi hayvani suçlar ayyuka çıkınca ve millet:

"Yeter!"Deyince,sosyal medyada imdat çığlıkları yükselince olaya seyirci kalan yöneticiler nihayet lütfen harekete geçti.

"Susma,sustukça sıra sana gelecek!"Tüm toplumlar için işaret fişeği slogandır.

İşte bu noktadan hareket eden vicdanların sesi sonunda yasa koyucuları titretip kendine getirdi.

Toplumsal hayat uzmanları her zaman iki şeye dikkat çeker.

Hukukun çizgilerinden sapıldığında doğal refleks orman kanunu ortaya çıkar.Ar ve namusu tehdit altına giren,namusuna leke geldiğini gören insanlar var olan adaletin işlemezliğini gördüklerinde kendi doğal eylemlerini ortaya koyar.Çocuklarının korunmadığının bilinciyle dişe diş,göze göz demekten çekinmezler.

Nihayet...Evet nihayet birileri zulme uğrayan,uğrama ihtimalinde olanların sesini sosyal medyadaki infial ile görebildi.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...