Çarşamba, 13 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Sakıncalı Piyade'yi unutmadık

Ağrı’nın Patnos ilçesinde sakıncalı bir asker vardır.Her askerin silahı vardır ama onun ki yoktur.Kuraldır, düzen için tehlikeli görülenler nereye giderlerse gitsinler mimlidirler.
Bu gibilerin suçları adam öldürmek,yol kesmek,banka hortumlamak,hayali ihracat,dolandırıcılık,rüşvet almak değildir…Tam aksine bütün bunları yapanlara karşı amansız mücadele vermektir.
Hastalandığında yattığı hastanede görevli olan bir asker merak edip sorar. Merakı, komutan saygısı gören bu hastanın kısa,er gibi kesilmiş saçlarıdır.
-Komutanım saçınız da kısa.Hastalığınız ne?
Gülümseyerek yanıtlar:
-Saçkıran!
Uğur Mumcu, en çok satan kitaplarından bir olan Sakıncalı Piyade’de anlatır olup biteni.
Yalnız askerdeki acıtan anılarıyla yetinmez…Onlarca kitabında Yeşil Dolar’ı anlatır,Hayali İhracatı,Rabıta’yı ve ülkemiz üzerinde oynanan tüm parçala,böl,sömür oyunlarını deşifre eder.
Mobilya Dosyası, Suçlular ve Güçlüler,Sakıncalı Piyade,Bir Pulsuz Dilekçe,Büyüklerimiz,Çıkmaz Sokak,Tüfek İcat Oldu,Silah Kaçakçılığı ve Terör,Söz Meclisten İçeri,Liberal Çiftlik,Devrimci ve Demokrat,Rabıta,12 Eylül Adaleti,Bir Uzun Yürüyüş,Eğilmeden Bükülmeden ve diğerleri yazdıklarının toplandığı geride kalan ölümsüz yapıtları oldu.
Yazdıklarını objektif olarak incelediğinizde Türkiye üzerinde oynanan oyunların yüzde doksanın Amerika yönlendirmeli olduğunu görürsünüz.
O’nu tartışma ortamlarında yenemeyenler, özgeçmişinden zerre kadar şer çıkaramayanlar her namusluya yapılanı yaptılar.Aracına bomba koyup param parça ederek yok ettiler!
İşte her yılın Ocak ayının 24’ü Ankara’da sıradan günlerden bir gibi değil daha puslu,sinsi,hüzünlüdür.24 Ocak Türk Basının şehit verdiği acılı günlerden biridir.
Şarkıcı Selda’nın “Uğurlar Ola” şarkısının hala karanlığa karşı savaş verenlerin omuz omuza verdikleri meydanlarda söylenmesi “Bir Uğur Mumcu” destanını anlatmasından dolayıdır.
Peki Uğur Mumcu öldü mü?Uğur Mumcu’lar ölür mü? Hayır! ... Bin kez hayır!
Bir Uğur gider bin Kemal Kılıçdaroğlu gelir…Ve kelle koltukta ;haine,hırsıza,üç kağıtçıya,tüyü bitmemiş yetimin uğradığı haksızlığa karşı hakkın ve haklının savunmasını yapar.
Uğur Mumcu’yu saygı ve rahmetle bir kez daha anarken, Anadolu’nun bereketli topraklarında Uğur Mumcu’ların tüketilmesinin hayaliyle yaşayanlara Ruhi Su ustanın o görkemli türküsündeki dizelerle seslenmek istiyorum.
-Sayılmayız saymak ile,kırılmayız kırmak ile!

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...