Pazar, 8 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na

İyi bir okur olduğunuzu biliyorum.
Peki, iyi bir film izleyicisi misiniz?
Eğer bu yazı size danışmanlarınız tarafından ulaştırılırsa ve okursanız hiç vakit geciktirmeden ve mutlaka kurmaylarınızla bir araya gelerek 25 Aralık 2007 yılında gösterime girmiş , ve film eleştirmenlerinden olumlu eleştiriler almış ABD Yapımı “Muhteşem Münazaracılar” filmini internetten indirerek sabırla izleyiniz.
Özellikle filmin son bölümlerinde anlatılan sivil itaatsizlik etik midir değil midir tartışmasını pür dikkat izleyiniz ve can kulağıyla dinleyiniz.
Film sadece bir siyah beyaz çatışmasının çarpıcı konusu anlatılmamakta… İçinde geçen olaylar kurgusunda adalet dağıtımında adaletsiz olan bir dünyada sivil itaatsizliğin ahlaksız bir eylem şekli değil, adaletini arayan insanların kırıp dökmeden, şiddete başvurmadan uygulayacakları bir hakkın gereğidir mesajını içermektedir. Bunun için verilen örnek de; Gandi’nin halkı için verdiği pasif direniş eylemleri, yani sivil itaatsizliğin adaletin yok olduğu bir ortamda İngiliz sömürgecilerine ve iç hainlere, kukla yönetimlere karşı kararlı duruştur.
Sayın Kılıçdaroğlu,
Galip iken mağlup olmak bir liderin siyasi arenadan silinmesi demektir. Artık tükenmişliğin işaretidir.
Partiniz olarak referandumda vicdanları yaralayan YSK kararları ve sonuca yansıyan durum karşısında yasal yöntemlere başvuruyorsunuz. Ve nihai başvuru noktası da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesidir. Sonucun ne olacağı ne yazık ki “ Atı alan Üsküdar’ı geçti.” Sözleriyle adeta mühürlenmişti.
Dilerim AİHM başvurunuzdan olumlu bir karara çıkar ve bu karar güven sarsan halk oylamasını iptal ettirir.
Bunlar olasılıklar.
Siz ve arkadaşlarınız buyurun, önerdiğim MUHTEŞEM MÜNAZARACILAR filmini izleyiniz.
Bu filmden siz ve arkadaşlarınıza öylesine mesajlar var ki; filmin sonunda hep birlikte düşünüp yeni kararlar almanızı sağlayacaktır.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...