Pazartesi, 19 Şubat 2018
Ali MUTAF

BU KALEM HALKIN SESİ

Saygıdeğer okuyucularım 16 Nisanda Referandum seçimleri sonuçlandı. Serik, Antalya ve Türkiye genelinde ki çıkabilecek oy oranlarını bir ay öncesin den yaklaşık 10 kişiye tahmin ederek vermiştim. Her ne hikmet ise son 8 seçim de olduğu gibi 9 cu seçimde de %1 yanılma payım olmadı. Sebebini sorarsanız bana göre basit; Gönlüme göre değil, gözlemlerime göre her kesimden gerçek tahlil yapıyorum. Şaka değil yarım asırdır Gazeteci, yazar, ve Politik hayatın içinde HALKIN SESİ’yim!
SİZE ANTALYA’DA REFERANDUM HAYIR ÇIKACAK DEMİŞTİM SAYIN TÜREL
Sizlere Antalya’da çıkan Referandum sonuçları ile ilgili değerlendirmemi yazacağım. Hükümet Antalya’ya son 3 yılda milyarlık yatırım imkanları sağladı. Sayısız Bakan Antalya’ya gelerek propaganda yaptı. Antalya’nın gururu Dış işleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı Referandum çalışmasında verdiği hizmet ile büyük takdir topladı. Evet oyu verilmesi için elinden geleni yaptı. Ak Parti İl Başkanı Av. Sayın Rıza Sümer ve teşkilatı da gece gündüz durmaksızın çalıştılar. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel’de yaptığı sayısız hizmetlere güvenerek Antalya’da EVET oyu bekliyordu. Ama %59 HAYIR çıktı.
SİZE ANTALYA’DA HAYIR ÇIKACAK DEMİŞTİM SAYIN TÜREL
Saygıdeğer okuyucularım niçin Antalya Referandumu yazıyorum? Çünkü ben 08.03.1952 Antalya doğumluyum.. Serik’te büyüdüm, Serik’te yaşıyorum. Mesai günlerinde hemen hemen her gün Antalya’ya gidiyorum. Özel aracım olmadığı için çoğu zaman İlçeler arası Midibüs ve şehir içi otobüslerine biniyorum.
9 yıldır yazlığa gittiğim Korkuteli’nin yol çilesi nihayet 2015-2016 da bitti. Ancak bu sefer Korkuteli şehir içi Midibüs çilesi ve her ne hikmet ise yolcu indirim kartları iptal edildi.
Ali Mutaf Halkın Sesi” GEÇİTLER İYİ GELECEK? BU GİDİŞLE BELKİ DİĞERLERİDE ÇÖKECEK !.. “ 22.02.2016 tarihli yazımda D400 Karayolu üzerinde yapılan; Aksu Üst Geçitin de, Tren Yolu yapımında meydana gelen Üst Geçim Kesimini VE Devletin uğradığı zararı yazmıştım. Yine aynı yazımda bu gün bile çözülmemiş olan D400 Serik Belek Üst Geçit Yan Yol sorunu devam ediyor. Bu aralar referandum öncesi İlçe merkezinde başlanan iki ana cadde yenileme çalışmalarından mağdur olan esnaf da olumsuz hareket etti. Şunu unutmayalım. Halk yapılana değil, yapılamayan mağdur olduğu duruma göre hareket ediyor!
Evet Sayın Türel gelelim Antalya’lı vatandaşın en büyük çilesine! Antalya Şehir İçi Otobüsleri tam bir keşmekeş. Sanki içerisinde ancak %10 diyeceğimiz düzgün sürücü var. Tabelalar kalkmış. Otobüslerin üzerinden yazılar aralıksız geçiyor. Otobüsler duraklar dan neredeyse transit geçiyor. Şoföre soruyorum? SGK’ya hangi araca bineceğim? Aldığım cevap; 6060707 yi arayınız! Bununla da kalmıyor hangi araç nereden geçiyor kimse bilmiyor! Dinleyin Sayın Başkan UKM İndirim Kartlarından elini çeksin. Size Serik’te Antalya’da HAYIR çıkacak Sayın Başkanım derken haklı çıktım.
Yazılarım görüşlerim ve kalemim tamamen “BİRİLERİNİN GAZI DEĞİL HALKIN SESİ’DİR” Sizleri, İlçemizi, Antalya’mızı, Ay Yıldızımızı, Atatürk’ümüzü ve Cumhuriyet’imizi seviyorum. Taş taş üstüne koyandan Allah razı olsun. Umarım bundan sonra Halkın Sesine kulak verirsiniz. Referandum sonuçlarının Ülkemize hayırlar getirmesi dileğiyle bütün okuyucularıma sevgi ve saygılar.
ALİ MUTAF -HALKIN SESİ

Ali MUTAF

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Dyt. Aysun Yurdakul
Dyt. Aysun Yurdakul2017-11-19

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2018-01-29

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2018-02-19

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2017-12-30

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2018-02-19

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2018-01-26

""

Uzm. Dr. Devrim Sakallı ÇAKÇAK
Uzm. Dr. Devrim Sakallı ÇAKÇAK2017-12-27

""

Zeyyat ŞAHİN
Zeyyat ŞAHİN2018-01-11

E-bülten Gurubu

bize katılın ...