Cuma, 6 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Antalyalı çocuklar, Gazzeli çocukların acısını paylaşıyor

Milli Eğitim Bakanı imzalı yazı talimatlar okullara ivedilikle gönderildi.
Yazıda, İsrail işgali altındaki Gazze’de bombalanan ve yaşamlarını yitiren çocuklarla dayanışma konu ediliyor,velilere bağışta bulunmaları isteniyor.
Türkiye’deki tüm okullarda savaşta ölen Gazeli çocuklara saygı duruşu yapıldı,İsrail yerildi.
Buraya kadar her şey tamam.
Tamam da bizi yönetenler ülkemizdeki inansın yüreğine sığınan eylemlerin dışına da çıkmalıdır.
Bizim insanımız zaten sapına kadar insancıl,yardım sever.Müslüman olsun,olmasın her insanın yardımına koşan bir ulusun bireyleri.
Bizim atalarımız savaşta yenilgin generallerin uzattıkları kılıçlarını bile geri iade edip onların onurunu okşayan,Yunan bayrağını merdivene serenlere ve :
-Çiğne,üstünden geç!diyenlere.
-O bir ulusun bayrağıdır,kaldırın.diyen liderler değil miydi?
İkinci Dünya Savaşında ölümden kaçan Yahudilere yüreklerini açan bir büyük ulusun evlatları elbette bugün Arap aleminin aymazlığındaki Filistin halkına da yüreğini açacaktır.
Ne diyorduk.Bizi yönetenler yeni eylemler planlamalıdır.
Nedir bu eylem üzerine ölü toprağı serpilen Arapları kendine getirmek,Ortadoğu’da tek yumruk haline gelebilmelerinin çimdiğin atmak.
Bu Araplardan bir şey olmaz,bunlar alışmışlar ;İngiliz’in,Fransız’ın,Amerikalının güdümünde olmaya derseniz inanın haklısınız.Ancak bu böyle gitmez,aymazlık devam etmez.Araplara önderlik etmek artık mutlak bir gereklilik.Ancak bu yardımı yaparken tarihte Araplardan yediğimiz kazıkları da unutmamalıyız.Ve onlara bunu sık sık hatırlatmalıyız.
Kısacası Filistin sorunu artık merhamet ve gözyaşıyla aşılacak sorundan çıkmış giderek soykırıma dönüşmüştür.Türkiye özgeçmişindeki barışçı misyonunu unutmadan evrensel barışçı platformdaki yerini almalıdır.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...