Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Korkaklar zalim olur!Hiç ama hiç usanmadan açın tarihin sayfalarını.

Tarihe mal olmuş kahramanların…

Tarihin yüz karası olmuş liderlerin hayatlarını inceleyin!

O zaman göreceksiniz ki;

Korkaklar zalim,

Cesur ve yalnızca halklarının özgürlüğü ve mutluluğu için mücadele edenler zaferin sahipleri olmuşlardır.

Spartaküs, karanlık ve iğrenç bir dönemin sonunun gelmesi için kendisi gibi kölelerin başkaldırışı ile Roma İmparatorluğunun güçlü ordularına karşı direnişin sembolü olmuştu. Hiç yıkılmayacak gibi görünen Roma İmparatorluğu Brütüs’leriyle sonunun başlangıcı olurken, yeni doğacak liderlere zulmün ömrünün olmayacağı mesajını vermişti.

Elbette çöken ve tarihin dününe karışan liderlerin yerine sömürünün egemenlerince yenileri konuşlandırılmıştı. Hitler gibi ölüm orduları kursalar da gelecekleri diğer zalimlerin sonundan farksız olmamıştı.

Bugün dünyanın yeni cellât liderleri farklı politik stratejilerle efendilerinin işaret ettikleri yolda zulmün öncülüğünü yapsalar da onların da sonu bu dünyadan kanlı izler bırakarak geçen diktatörlerin sonundan farklı olmayacaktır.

Karanlık oyunları, sinsi senaryoları tarihin tekerrür eder ilkesini değiştiremeyecek, insanlık onuru mutlaka galip gelecektir.

Sessizliği sinmişlik olarak yorumlayanlara tarihin ibret dolu sayfaları yanıldıklarını haykırırken; onlar kör ve sağır ve de hala bütün dağları ben yarattım diyorlarsa alacakları dersin sonucu hiç de bağışlayıcı olmayacaktır…

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...