Perşembe, 19 Eylül 2019
Şahin AKÇAP

Ne yaptınız Uğur Müdürüm?


Benzincideki olayın medyaya yansımasının hemen ardından gelen haberlerle şoke olunca aklıma gelen ilk isim Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan oldu. Habere detay katıldığında ise Uğur Müdürün yaralandığını öğrenip, Uncalı Emniyet Müdürlüğünde görevli olan eşi Günhan Hanımı aradım. Telefona çıkan görevli:
“Uğur bey yaralı! Günhan Hanım hastanede!”Deyince televizyon kanallarını taradım, internetten durumla ilgili bilgi almaya çalıştım. Bütün bunları yaparken içimden de:
—Allah’ım sen onu eşine ve çocuklarına bağışla. Diye dua ediyor, kendi kendimi:
—Yok canım bir şey olmamıştır, kolundan, bacağından yaralanmıştır. Diyordum.
İşte o esnada telefonum acı acı çaldı ve kurtarılamadığı haberini büyük kızımın sesinden aldım.
Benzinlikte silahlı bir gaspın önlemek, etrafa kurşun yağdırarak meslektaşlarının hayatını tehdit eden zorbanın elindeki silahı almaya çalışırken yere düşmüş, boğuşma esnasında zanlının patlayan silahından yaralanan Uğur Müdür acilen hastaneye kaldırılmış, ancak kurşun kalbine isabet ettiği için yaşamından olmuştu.
Uğur Müdürümün ve eşi Günhan Hanımefendinin en büyük amaçlarından biri çocuklarını okutmak, iyi bir eğitim sonrası üniversiteye kazandırmaktı. Bu yöndeki görüşmelerimizde:
“Bundan daha güzel ne olabilir ki.” Ortak düşüncemiz olmuştu.
Habercilerin kare kare ekrana gelen kayıtlarında rahmetlinin zorbayı kuşatan arkadaşlarına halel gelmesin diye verdiği mücadele gözlerimizden yaşlar akıtırken sıkılı yumruğumla bu kötü yazgıya lanet ediyor:
—Ne yaptın be Uğur Müdürüm! Diye sitem ediyordum.
Yöneticilik yapanlar çok iyi bilir. Öyle bir an gelir ki mahiyetinizdeki insanların kılına zarar gelmesin diye canınızı ortaya atarsınız. Sitem ettiğim Uğur Müdürüm de öyle bir an yaşamış, yaşanan o kötü olayın bir an sona ermesi için canını mesai arkadaşlarına siper etmişti.
Üzerinde ne çelik yeleği vardı, ne de zorbayı vurup, yaralama, yok etme düşüncesi!
Katilin elindeki silahı almaya çalışırken, boğuşma yaşanmış ve yere düşerken patlayan tabancadan çıkan merminin sesi arkadaşlarının ve habercilerin çığlıkları arasına karışırken Uğur Gökcan kardeşim ağır yaralanmıştı.
Böyle anlarda söylenecek çok söz varken dudaklar kilitlenir, sözcükler insanın nutkunu adeta felç eder.
Ancak bütün bunları yazarken; kendi camiasına ve Antalya Valimize onun en çok istediği şeyin, iki çocuğunun iyi bir eğitim alarak okumalarını sağlamaktı. Şimdi o amacı şehidimizin bizlere bıraktığı bence çok mukaddes bir vasiyete dönüştü. Eşi Günhan bacıma ve çocuklarına, canını siper ettiği mesai arkadaşlarına, tüm Emniyet camiasına, huzur ve sükûnları için hayatını verdiği Antalyalılara, geride bıraktığı tüm sevenlerine ve ulusumuza başsağlığı dilerim.
Nur içinde yat Uğur Müdürüm!

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-07-07

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...