Çarşamba, 20 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Bir fotoğraf ve bir belge


İstanbul Kartal İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri olduğu iddia edilen haberin fotoğrafını yukarıda sunuyorum. İnanıyorum ki bu fotoğrafın içeriğinde yaşananlar bu dört genç kızımızın yeniden düşünmelerini sağlayacaktır. Onlara salim kafayla Atatürk’ün Balıkesir Hutbesini okumalarını öneriyorum. Ve unutmasınlar ki bugün okudukları İmam Hatip Liselerinin eğitime açılmasındaki en büyük pay Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ündür.

Sevgili gençlerimiz, geçmişten gelen kin ve garezin etkisiyle bir dünya liderine asla sırt çevirmemelidir. Onunla ilgili iftihar edilen çok şey sadece Türk Tarihinin içinde değil, dünya tarihinin de sayfaları içindedir. Yeter ki araştırsınlar. Fotoğraftaki dört genç kızımızın Atatürk’le ilgili araştırma yapmaları halinde iddia ediyorum ki O’nu çok sevmelerini sağlayacaktır.

Bu kızlarımıza saygıdeğer emekli öğretmenlerimizden Esin Yiğit’in doğruluğunu kılı kırk yararak araştırıp gönderdiği bir belgeyi de incelemelerini öneriyorum. Lütfen akıl ve gönül gözüyle incelesinler.

Tek bir harfine dokunmadan işte o belge:

Türkiye'ye ayak basmamış ABD'li Psikiyatr Profesörü Arnold LUDWIG, "in one of the most comprehensive and insightful studies of political leadership ever undertaken", KING of the MOUNTAIN adlı kitabında,
20.nci Yüzyılda tüm dünyada ülke yönetmiş, Abdülhamid'den Kaddafi'ye, Mao'dan Roosevelt'e, De Gaulle'den Nehru'ya, Churchill'den Hitler'e, Mussolini'den Mandela'ya, Stalin'den Nasır'a ve Arafat'a, 2000 (iki bin) kadar lider hakkındaki 18 yıllık araştırmasının sonucunda,
377 adet belli başlı devlet adamı / lider tesbit etmiş ve onlara 200 kadar değişik kıstasa göre, 1'den 31'e kadar puan vermiş.
PGS (Political Greatness Scale) olarak tanımladığı bu sıralamada örneğin; en cok Roosevelt ve Mao 30ar puan almışken, Nehru 25, Churchill 22, Golda Meir 12, Fidel Castro 23, Lenin 28, Khomeini 23, Kennedy 15 puan almışlar.

Bir lider; 31 puanla ve "visionary" sıfatıyla, 20. Yüzyılın gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı / lideri unvanına hakkıyla layık görülmüş.

O da, Mustafa Kemal ATATÜRK!

(King of the Mountain, The nature of political leadership, by, Arnold M. LUDWIG, University Press of Kentucky, 2002.- Amazon.com )

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...