Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Gözyaşı, çan ve ezan!


Sanatçılar ve yazarlar hayatın yol göstericileridir. Nasıl mı? Anlatayım...
İnternette gazete sayfaları arasında gezinirken Güneri Cıvaoğlu’nun Milliyet Gazetesindeki köşesine takıldı gözüm. Yazısının başlığı, “Altı dakika ağlamak” Güneri Civaoğlu yazısı içinde bir başka yazarın adresini işaret ediyordu. Radikal Gazetesinden Bekir Can’ı...
Radikal Gazetesi internet sayfasına, oradan da Yazar Bekir Can’ın köşesine ulaşıyorum.
Bekir Can’ın, 15.Şubat 2012 tarihli Ne değişti? Başlıklı yazısında, Güneri Civaoğlu’nun 16 Şubat 2012 tarihli yazısında işaret ettiklerini özümleyerek okudum ve Sayın Can’ın anlatmak istediklerimin can noktası olsun diye köşesine koyduğu Free Zone (Serbest Bölge) filminden 6 dakikalık giriş sahnesinin videosunu izledim.
Hayatı zalim edenin aslında insan olduğunu biliyoruz. İnsan olduğumuz için bu gerçeği unutmak istediğimizi de...
Gelin bugün birazcık yorulun... Yukarıda sözünü ettiğim değerli yazarların yazılarına bir göz atın... Sonra da Bekir Can’ın duyarlılık gösterip köşesine koyduğu altı dakikalık filmi nefesinizi tutarak ve film karesinin altından akıp giden o hüzünlü şiirin dizelerini okuyarak sanatın acımasız insanoğluna verdiği mesaj üzerine bir düşünün derim.
Hani olanağım olsaydı da her gün mecliste birbirlerine bağırıp, yumruk sallayan vekillerimize ve dünyaya kurşun sıkılacak bir hedefmiş gibi bakan zalim liderlere o altı dakikalık sahneyi izletebilseydim.
Lütfen bugün yorulun ve sinema sanatının attığı o çimdiği sizlerde hissedin, sonra da dost ve arkadaşlarınıza hissettiklerinizi mutlaka hissettirin...

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...