Cumartesi, 7 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Çıplak

İnsanoğlunun en gizemli yanı cinselliği içindedir. Cinselliğin çekiciliğine siz bir de merak güdüsünü koyarsanız kontrolü elde tutamadığınız zaman kendinizi çılgınlığa kadar giden maceraların içinde bulursunuz.
Cinsellik insanoğlunun önüne yüzyıllar boyu bir tabu olarak konulmuş. Bebeklerin leylekler tarafından getirildiği masalını çocuklar hala yutuyor mu bilmem ama sağdıçlık ve yengelik feodal yol göstericiliği hala dipdiri. Yatak örtüsüne kanı bulaşmayan gelinlerin intihar ettikleri veya en yakınları tarafından katledildiği geleneği bilinen en acı gerçek.
Diyeceğim o ki hala cinsellik dünyada ve en çok da bizim ülkemizde en fazla ilgi çeken sosyal gerçek. Arabadan inerken, binerken, veya giysisi kasten ya da bilerek açılan kadın sanatçıların görüntüleri paparazzilerin magazin içeriği yutturmacısı haberlerinin frikik başlığı altında en çok ilgi gören haberler olduğunu biliyorsunuz. Soyunmayan hiçbir sinema sanatçısının yıldız olamayacağı gerçeği de sadece bizim ülkemiz için değil tüm dünya sineması için geçerli. Şimdiler de kadın sinema sanatçıları bir yana erkek sanatçıları da soymaya kadın dergilerinde kapak yapmaya başiladılar.
Görünmez adam olmak sıradan bir fantezi değildir. Çok istediğiniz bir şeyi kimseler görmeden görme ve elde etme isteğidir. Patrick Swayze ve Demi Moore’nin başrol oynadığı Ghost (Hayalet) filmini sinema ve televizyonda ve hatta internetten indirmek kaydıyla en çok izlenir kılan da insanoğlunun bu dürtüsüdür. Yani gizem ve içinde saklı duran merak en çok ilgi duyurandır.
Şöyle bir arkanıza yaslanın lütfen... Ve düşünün... Birilerinin, sizin ne düşündüğünüzü aklınızı okuyarak bilmesini ister misiniz? Veya siz, birilerinin aklından geçeni bir bakışta öğrenmek istemez misiniz? Bu soruma yanıt verenlerin hayır sözcüğünden çok evet sözcüğünü kullanacağını biliyorum.
Ama inanınız böyle bir teknolojik buluş yani insanların ne düşündüğünü ve niyetlerini okuyabilme gücü dünyada ne dirilik ne de düzen koyar. Kavgalar daha bir artar, güven olgusu silinip gider.
“Hocam sezgilerimiz de var ya.” Diyenleriniz olacaktır. Doğrudur. Sezgilerimiz de bize gizemini merak ettiğimiz olayları öğrenmemize yardımcı olur. Ancak ikna olmayız. Çünkü bilmek istediğimiz soru işaretinin altındaki gerçeğin hep ama hep çırılçıplağını isteriz.
Geçen gün ilginç bir haber vardı medyada. Bazı üçkâğıtçılar gazetelere verdikleri ilan ve reklâmlarla 150.TL’ye insanları çıplak gösteren gözlük olduğunu ve bu gözlüğün ederi ödendiğinde posta yoluyla adreslerine gönderileceğini duyurmuşlar. Peki, bu reklâma ilgi gösterilmiş mi? Çok... Ancak parayı bastırıp kolilerini alanlar açıp baktıklarında gözlük yerine gereksiz abuk sabuk materyaller ve bir adet de bitki çayı poşeti bulmuşlar.
Sonuç?
Kim bilir kaç kişi kendini böylesine bir tongaya düşüren merakına öfkelenip koliden çıkanları ayaklarının altına alarak ezmiş, sonra da enayiliği anlaşılmasın diye susmuştur. Habere konu olan vatandaş kendisini enayi yerine koyanların yakasına kanun yapışsın ihbarında bulunan bir vatandaş. Kolisinden çıplak seyrettiren gözlük yerine absürt (saçma) materyaller çıkınca soluğu savcılıkta almış:
“Eyvah! Kandırıldım.”Demiş.
Vatandaş kandırıldığını ihbar ederek vatandaşlık hakkını kullanmış. Peki, savcılık şikâyetçi vatandaşın başka insanların özeline gizliden seyirlik yapması eylemine teşebbüs etmesini nasıl karşılamış? Kamu Hukuku adına hinlik düşünen vatandaştan savcılık davacı olmuş mu?
Birde:
“İnsanları çıplak gösteren gözlükten en çok erkekler mi yoksa bayanlar mı sipariş vermiş?” Sorusunun yanıtını sizde merak ediyor musunuz? Gülümsediğinizi görür gibi oluyorum...

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...