Çarşamba, 20 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Angelina Jolie olmak…

Aktristliğinden,güzelliğinden çok yaptıklarıyla dünya gündemini meşgul eden Angelina Joli; Afrika’dan sonra Afganistan’a da bir milyon Dolar bağış yaparak bir kez daha gönüllerde duygu fırtınası estirdi.
Afrika’dan edindiği evlatlıklarını kendi çocuğuyla birlikte büyüten,muhtaç insanların yardımına koşan Angelina JOLİE’yi dünya ve ülkemiz sinemasının starları mutlaka örnek almalıdırlar.
Bugün ülkemizde öylesine çok kazanan starlar var ki,Allah daha da artırsın derken anti parantez söylemek isterim ki kendi adlarına memleketimizin ihtiyaç duyduğu bölgelere okul yaptırabilir;donatıp, eğitime sunabilir.Ama bunu yapmıyor bizim starlar ;antika otomobil koleksiyonuna ya da son model otomobillerine yeni otomobiller katıyor....
Sabancı Vakfı’nın herkese örnek olacak bir sloganı var:
“Milletten kazandığımı millete yeniden vermek.”
Bu nedenle , bu vakfın hayır kurumlarına yaptığı bağışların milletin yüreğindeki yerinin ne olduğunu sanırım bir kez daha anlatmaya gerek.
Angelina Jolie’nin öz geçmişiyle,kocasından ne zaman boşanıp boşanmayacağından magazin haberler üretenlerin bu güzel ve aynı zamanda iyi yürekli sinema starının yaptığı hayır işlerinden söz etmesi belki:
“Bütün dünyayı ben yarattım.”diyen burnu havalarda,başı Kaf dağında olanların ilgisini çeker.
Angelina Jolie’nin, Clınt Eastwood’la yapacağı son filmde bir anneyi oynuyor.Kendisine rolü için sorular yönlendiren gazetecilerin kendi annesiyle ilgili sorduğu soruya yanıt verirken gözyaşlarını tutamaması objektiflere yansırken,üç yıl önce annesini kanserden kaybettiği haberi sevenlerinin yüreğini burkuyordu.
Bu yazıyı da güzel sinema sanatçısının hayırseverliğini, toplumsal yaşamdaki sorunlara karşı kayıtsız kalan sinema sanatçılarımıza örnek olur diye yazdık.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...