Salı, 22 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Soru işaretlerinin çengelinde asılıp kalmak...


Bir önceki yazıma bir göz attığınızda Barack Obama’nın ABD Başkanı seçildiğinden sonra Van’da Kurubaş Köyünde Obama onuruna 44 koç kurban edildiğini yazmıştım. Söz konusu yazıyı 29 Kasım 2011 de kaleme almış ve yazı sabahleyin Antalya’da Bugün sitemizin editörü Sayın Erdoğan Kâhya tarafından yayınlanır izniyle köşeme konmuştu. İşte ilginç gelişmeler bu süreçte başladı ve o sabah Van’ın Kurubaş Köyünde 5 şiddetinde depremin olduğu haberi medyaya yansıdı. İlginç gelişme tabi ki bununla kalmadı... Aşağıdaki haber ve videosu aynı gün internette tıklama rekoru kıran haber oldu: O haberin gazetelere yansıyan hali şöyleydi:“Van depremiyle ilgili bir komplo teorisi daha!”“Her depremden sonra yaşanan saldırı, deney ve yeraltı kaynaklarının yön değiştirmesi gibi mantık dışı iddialardan bir yenisi de Van Depremi için gündeme geldi. İnternette dolaşan ve İngilizce konuşulan bir videoda, Van Depremi'nin doğal bir deprem olmadığı iddia ediliyor.

Van'da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremden sonra sanal dünyada Türkiye ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı.

İnternette yüz binlerce tık alan bu iddialara göre; Van Deprem'i bir başka ülkenin Türkiye'ye saldırısı.
Görüntülerde konuşan biri kadın iki kişi, bu depremin yapay olarak oluşturulduğunu ileri sürüyor. Diyaloglarda, neden bu bölgelerin seçildiğini de kendilerince açıklıyorlar.

Söz konusu iddialar, ABD'nin HAARP projesine dayandırılıyor. HAARP: ABD Ordusu, ABD Donanması ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen İyonosfer'in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışmanın kısa adıdır.

Projenin "İklim kontrol ve yapay deprem silahı" denemeleri olduğu ileri sürülmektedir.

1999 yılında meydana gelen Büyük Marmara Deprem'inden sonra ortaya çeşitli komplo teorileri atılmıştı. Mel Gibson'ın depremden önce çekilen filmi de örnek gösterilmişti. “ Bu tür rastlantılar insanı istem dışı ürpertiyor.Ahde vefayı anımsatan bir yazı ve arkasından o yazıya konu olan Kurubaş Köyünde 5 şiddetinde bir deprem ve yetmez gibi medya efsaneleri arasına girecek, Van depremiyle ilgili komplo teorisi olacak haber...Bu yazıyı yazdığım sırada komplo teorisiyle ilgili videoyu tüm uğraşmama rağmen açamadım. Videoyla ilgili bilgi yukarıya aldığım alıntı haberin içinde detaylı biçimde yer alıyor.Gariplikler yeryüzü insanını kuşkuyla kuşatmaya devam ediyor. Bakalım tüm bu şüphelerin ardından ne çıkacak? Sovyetler çözüldükten sonra tek kutuplu bir dünyanın insanoğlunun başına sayısız bela açacağını, hükmedenin gücü tek başına elinde tutacağını hep söylemiştim.İletişim dünyasını ve dolayısıyla tüm insanlığı sarsan bu komplo teorisi hakkında bakalım bilim adamları neler söyleyecek, iddianın muhatabı ABD nasıl bir açıklamada bulunacak?

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...