Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Van’dan Barack Obama’ya Kırkdört Kurban!

Kitle haberleşme araçlarının müthiş etkileme gücünü ve Van’ın Çavuştepe Köyündeki insanlarımızın dünyadaki gelişmelere nasıl açık ve ilgili olduklarını Obama’ya yaptıkları jestle bir kez daha gördük. Dünyadaki gelişmeleri yakından izlemek ve duyarlı olmak gerçekten çok güzel.Hemşehrilerimi tebrik ediyorum.
İşin kurnazlığı da var tabii ki..Nedir bu kurnazlık; siyahi rengiyle ve kora kor seçim mücadelesiyle dünya halklarının gönüllerinde taht kuran Obama’nın ; “Olur ya dikkatini Van’da ve köyümüz üzerine odaklayabiliriz“çabasıdır.
Araştırdığımızda bunun doğru olduğunu görüyor ve köylüleri örgütleyenin de eski bir Van milletvekili olduğunu öğreniyoruz.
Şimdi diyeceksiniz ki:
-ABD nire!...Van’ın Çavuştepe köyü nire!Yoksa Çavuştepeliler, Kenya kökenli mi?
Değil...Ne Obama Vanlı...Ne de Van’ın Çavuştepelileri, Kenya’lı.
Çavuştepe ;Van’ın, İran’a açılan kapıları üzerindeki ipek yolunun Van kentine yarım saatten daha az bir mesafede bulunan Gürpınar İlçesin şirin bir köyü...Bu köyde yapılan sayısız arkeolojik kazılarda Urartu medeniyetiyle ilgili bilgilerin zenginleşmesi sağlanmıştır.Bakınız ,Çavuştepe arkeolojik yüzüyle şimdiye kadar haberciler tarafından gündemleşmemişti ama Obama’ya kesilen kırk dört kurbanla birden bire haritalarda adı aranan köy oldu.
Van’ı ,ülkemiz ve dünya medyasında Van gölü canavarından sonra bir de Barack Obama ile medya gündemine taşıyan hemşehrilerime aşk olsun doğrusu...Yeryüzünde böyle bir jestin yapıldığı görülmemiştir.Ve hiç üzülmesinler... Bu haber çoktan Obama’nın danışmanları kanalıyla adresine ulaştı bile...Ve ilk Türkiye ziyaretinde uğrayacağı kentlerden birisi Van!..Merhaba diyeceği köy de Çavuştepe olacaktır.
Hele Amerika şu ekonomik krizi bir atlatsın.. Askerlerini Irak’tan,Afganistan’dan geri çeksin... Kenyalı başkan Barack Obama, Çavuştepeli hemşehrilerime:
-Selamün aleyküm.diyecek.Onlar da:
-Welcam Hüseyin !diye karşılayacaklar.Hatta Obama’nın Türkçe bilip bilmediğini:
-Hoş gelmişsen başımız gözümüz üstüne! diye sınamaktan geri kalmayacaklardır.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...