Perşembe, 14 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Kara fotoğraf içinde yeniden yeşeren kardeşliğimiz!


Haber ajanslarından dünyanın her yerine ulaşan haberler içinde Van Depremi ilk sırayı alıyor.
Bunca şokun, kaosun, sıkıntının ve acının içinden ortaya çıkan ana tema kardeşliğimiz.
Türkiye Van Depremi için adeta tek bir yürek olmuş. Üç beş akıl tutulması yorum ve haber dışında her yol yardımlaşmaya, acıları ve sıkıntıları paylaşmaya çıkıyor.
İşte bu!
Türkiye’nin her şeye rağmen ayakta dimdik kalmasının formülü bu, kardeşliğimiz!
Haberci objektiflerinden dünyaya yansıyan fotoğrafları inceliyorum. Deprem yerinde çekilen her fotoğraf karesi bir öykü... Kendini televizyon dizileri içine hapseden Türkiye; komşuluğu, kardeşliği, dayanışmayı yeniden hatırlıyor. Ölümle, hayat arasında gidip gelen duygular bir tokat gibi şaklıyor yanaklarımıza, silkiniyoruz.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün her zamanki yürekli ve akılcı hamleleri yüreklerimizi ısıtıyor. Daha depremin ilk saatlerinden itibaren İstanbul’u seferber etti bile yardım kampanyasına. İlk etapta iki tır dolusu gıda ve giysi Van ‘a doğru yola çıktı.
Antalya’da Büyükşehir Belediyesi, Kepez ve Muratpaşa Başkanları yardım kampanyaları için ayakta. Yıldız Mahallesi Ofis Marketin arkasındaki Antalya Van Vakfı Şubesi (Telefon: 0 242.243 22 55 ve 0 532 375 70 04 telefonlarıyla önümüzdeki günlerde etkili olacak soğuk hava için kışlık giysi ve battaniye yardımları için yoğun bir çalışma sürdürüyor.
Sadece İstanbul, Antalya, İzmir değil... Türkiye’nin bütün kentlerindeki, ilçelerindeki, köylerindeki insanlarımız karınca kararınca yardım etmek için ayakta. Bunun adı, acının içindeki sevinç, karanlığın dibinden gelen sımsıcak umuttur!

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...