Perşembe, 19 Eylül 2019
Şahin AKÇAP

Çukurca katilleri barış ihtimalini mi katlettiler?


Hakkâri’nin Çukurca ilçesi sınırlarımızdaki en stratejik noktalardan biridir.
Çukurca’nın bir yanı İran, Diğer yanı Suriye’dir. Çukurca’yı Güneydoğu coğrafyası içinde stratejik olarak değerlendirdiğinizde ise Irak’la, Suriye’ye açılan bir ilçe olarak da görebilirsiniz. Çukurca’da tıpkı Iğdır gibi rakımının deniz seviyelerine yakın olması nedeniyle yer yer Akdeniz iklimini yaşatır. Ancak dünkü hain ve insafsız saldırı Akdeniz iklimini kara kışa dönüştürdü.
Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün ziyaretinin hemen sonrasında Çukurca’da meydana gelen ağır silahlı saldırı meydana okumaktan başka bir mesaj taşımamaktadır. Anlaşılan odur ki barış için atılmaya çalışılan adımlar, yaratılmaya çaba gösterilen iklim acımasızca yok edilmek istenmektedir. Terör örgütü 26 can alırken kendi ayağına da ateş etmiş, devletin tüm iyi niyetlerini yok etmiştir. Ve bir kez daha anlaşılmıştır ki silahlı mücadele ortamı yaratan terörizmle silahlar bırakılmadan hiçbir uzlaşma yapılamaz! Bu kanlı eylem Türkler ve Kürtleri karşı karşıya getirmenin de hain bir kışkırtmasıdır. Çukurca saldırısı yüreklerde onulmaz, kapanmaz derin bir yara açmıştır.
Türkiye Cumhurbaşkanının Van, Şırnak, Hakkâri, Çukurca askeri kışlasında ziyaret edip, moral verme gezisini terör örgütünü tahrik etmekle değerlendirmek de insafsızlık, izansızlıktır. Türkiye Cumhurbaşkanı kışlayı ziyaret etmeyecek de kim edecek? Asıl bu ziyaretlerden ders çıkarmamaktır yanlışa düşmek.
Kim ne derse desin, şer ocakları ne kadar kudurursa kudursun bir gün mutlaka dağlarımıza barışın baharı gelecektir. Bir gün mutlaka...
Terör örgütünü şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan kanayan yürekli ailelerine başsağlığı diliyorum.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-06-17

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-07-07

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...