Cumartesi, 7 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Süper konuklarımla muhteşem bir saat!


Antalya Göçerler İlköğretim Okulu, Kepez İlçemiz sınırları içinde güzel ve şirin bir okul.
Okulun bulunduğu çevre içinde henüz apartmanlaşmayan müstakil evler, evler arasına saçılmış küçük bahçeler ve seralar var. Kent ortasında sanki bir vaha gibi...
Okul Müdürleri Sevgili Mustafa Boyacı kadim arkadaşlarımdan... Çalışkan, inatçı, tuttuğunu koparan değerli bir öğretmen... Geçmişte Ergenekon İlköğretim Okulu müdürü iken yaptığı başarılı çalışmalarını biliyorum. Kırsal kesimden göç edip gelen insanlarımıza yardımcı olmuş, okulun çevre düzenine direnen tuhaf değer yargıları olan vatandaşları bilinçlendirip, oluşturulmaya çalışılan muhalefeti eritmişti.
Sayın Mustafa Boyacı’nın başarılı öğrencileri, özverili Türkçe Öğretmenleri Cemile Ö.Orhan tarafından yönlendirilerek oluşturulan projeleri gereği ziyaretime geldiler.
İlk gençliğin dinamizmi ve heyecanı içindeki öğrencilerle kitaplar üzerine konuştuk. Yayınladığım iki öykü kitabından söz ettik. İlgiyle dinlediler. Okumak ve kitaplar konusunu içeren projeleriyle ilgili söyleşimizin ardından anımızı bir fotoğraflarla ölümsüzleştirdik.
Biliyorum, onlar bu görüşmemizin sonunda Ömer Seyfettin’in öykülerini, Reşat Nuri Güntekin’in romanlarını, Mehmet Akif Ersoy’un, Tevfik Fikret’in, Orhan Veli Kanık’ın, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın şiirlerini de okuyacaklar. Ve her gün bir gazete, ayda bir dergi alıp okuma alışkanlığı edinecekler. İnternet erişimiyle Antalya yerel basını tanıyacaklar. Yaşadıkları kentten, ülkeden ve dünyadan olanlardan her gün ama her gün mutlaka haberdar olacaklar. Bana söz verdiler. Gözlerindeki ışık, sözlerinde duracaklarının işaretiydi.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...