Çarşamba, 23 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Bay Üzmez, üzmeye devam ediyor

Üzmez’in ,her kesin uyduruk dediği bir raporla salıverilmesi ortalığı toz dumana boğdu.Bu yazı yazıldığında mağdurenin 14 yaşında olduğu raporu da internete haber oluyordu.Tarih 5 Kasım 2008 ...Saat 15.45’i gösterirken.
Bay Üzmez’le ilgili son gelişmelere bir göz atalım önce.
Salıverildikten sonra köşesine çekilmek yerine yanına aldığı avukatı ve ağzı laf yapan destekçileriyle izlenirlik sorunu yaşayan tv kanallarında canlı yayınlara katıldı.
Ve ne yazık ki bu programlarda da baltayı taşa vurdu:
“Benimle birlikte olanlar şimdi arlı namuslu hanımlar oldu.”diyerek gerçek ar ve namus sahibi olanların can damarına bastı,nefret edilen konumuna bir de öfke yıldırımları çekti.
Adalet Bakanı Sayın Mehmet Ali Şahin bile isyan etti:
“Bu adamı televizyon programlarına çıkarmayın!” ricasında bulundu.
Adalet Bakanı Sayın Şahin yerden göğe haklı değil mi?
Bu tuhaf insanı,arlanıp,utanmayan,kanal kanal dolaşıp arsızlığını sürdüren zavallıyı daha fazla ekranlara taşıyıp gönülleri bulandırmayalım.Yasalar sil baştan yargılasın,hakkında yanlış rapor düzenleyenler soruşturulsun ve namus ile erdemlilik olgusu üzerine örtülmeye çalışılan iğrenç örtü kaldırılsın ki toplum bizim ülkemizde de yasalar var,mazlumu koruyan devlet kurumları var diye huzur bulsun.
Bu tip olaylar, akşamları çoluk çocuk haber saatlerinde televizyonlarını izleyen ana-babanın,çoluk-çocuğun yüzünü kızartıp öfkelendirmesin.

Bakınız...Sonunda Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da nasıl isyan etti:
"Böyle çirkin ve utanç verici bir davranışın, dini kültüre referansla savunulmaya kalkışılması ise daha vahim bir durumdur"
Bay Üzmez de, Sayın Bardakoğlu’nun işaret ettiği gibi:
“Beni Allah ve onun resulü ilgilendirir.Onlardan başkasını tanımam.”diyordu.
Ve adı iğrenç bir olaya sanık olarak yazılıp, Türkiye’nin gündeminde ilk sıraya yerleşiyordu. Sayın Bardakoğlu dini kimlerin istismar ettiğini herkesten çok daha iyi biliyor.
Ve bizler de görüyoruz ki “Allah’ın parmağı yok ki gözüne soksun” halk sözü;İlahi Adaletin şaşmaz terazisinde işte bu be benzeri olaylarla tecelli ediyor ; inanç istismarcılarıyla sömürücülerinin ve de Allah’ın ipine asılın diyenlerin, rezil ve rüsva olmasını sağlıyor..
Bay Üzmez olayı aslında sıradan yüz kızartıcı bir olay değildir.
Rab ve Kelam-i Kadim tacirlerinin maskelerinin usul usul düşmesinin sadece küçük bir örneğidir.Yazın bir kenara lütfen...İlahi Adalet daha çooook maskelerin düşmesine olanak sağlayacaktır.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...