Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

48.Uluslararası Antalya Altın Portakal’da enfes sunum…


48.Antalya Uluslararası Altın Portakal film festivalinin açılış töreni yapıldı.
Her açılış töreninde ilginç anlar yaşanırdı. Sunucuların teklemesi, gereksiz espriler vs…
Bu yıl mükemmel bir sunum yapıldı.
Ödül alan sanatçıların barkovizyondaki görüntülerinden tutunuz da, özgeçmiş sunumlarını yapan sesin(Öyle geçer bir zaman ki dizisinde Osman’ın sesi) su gibi akıcı Türkçesi, sunucunun törenin ilk dakikalarından son dakikalara kadar cıvımayan duruş ve sunusu alkışa değerdi.
Onur ödülleri için düşünülen sanatçılardaki seçim de yerindeydi.
Törenin en vurucu anı bence Rutkay Aziz’in altını çizerek anlattığı sosyal gerçeklerimizdi. Dakikalarca ve ayakta alkışlanması, eleştirdiği konulardaki haklılığın tartışmasız onayıydı.
Charlie Chaplin’in:
“Sinema barıştır. Sinema barış için yapılmalıdır” Sözlerini de anımsatan Rutkay Aziz’i daha sonra ödül vermek için sahneye davet edilen Tuncel Kurtiz’de destekledi. Sinema emekçisi Godzilla Selahattin’e verilen onur ödülü ise gecenin en duygusal anlarından biriydi. 1956 yılında sinemaya gazoz satarak başlayan daha sonra set işçiliğiyle devam eden Godzilla Selahattin, Onur Ödülü Altın Portakalı alırken dünyanın en mutlu insanıydı.
Altın Portakalın; emeği, emekçiyi kucaklaması, sinema sektörümüzdeki değişimler için de olumlu sinyaller vermiştir. İlk gün güzel başladı, dilerim diğer etkinlik günleri de aynı yetkinlikte sürer.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...