Çarşamba, 13 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Gençler, 127 saat filmini izlediniz mi?


Eğer yanıtınız hayır ise çok şey kaçırdığınızı söyleyebilirim. Filmin afişinde de vurgulandığı gibi gerçek bir hikâye ve soluk soluğa izlenecek, her karesinden ders alınacak müthiş bir film!

* * *
Sayın Adil Gürkan’ın geçen gün yazdığı “Hayat bir hediyedir” Yazısıyla da ödeşecek bu güzel film için birkaç şey yazmak istiyorum.

127 Hours adlı film ABD-İngiliz yapımı bir film ve 2010 yılında çekilmiş. Başta da belirttiğim gibi gerçek bir öyküden esinlenmiş.

Dağcı Aron, Amerika’da Utah yakınlarındaki kanyonları gezerken hiç beklemediği bir kaza geçirir ve kanyonun yarıklarından birinden kopup gelen kaya parçası kolunu sıkıştırır ve işte bu noktada var olmak ya da yok olmak seçeneğiyle yüz yüze kalır.

Bir saat otuz dört dakikalık filmi izlerken sizde tıpkı dağcı Aron gibi tutsak kalacak ve kurtuluş için kafanızda onlarca olasılığı geçireceksiniz.

Yönetmen Danny Boyle’nin usta yönetimi, görüntü yönetmenlerinin kılı kırk yaran çekimleri ve bir elin parmakları kadar az oyuncunun üstün performansları 127 Saat’i sinema klasikleri arasına sokmuş.

Yazımın başlığında gençlere önermiştim bu filmi... Aslında hepimizin filmi... Hayatın beklenmedik sürprizleri için bu film gerçek bir ipucu... Mutlaka izlenmeli...

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...