Cumartesi, 23 Kasım 2019

Faturalardaki anafor!


Üçkâğıtçı sefiller yüzünden; alın teriyle yaşamını sürdüren vatandaş haksız ödemelerle karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Birinci haksızlık, kaçak elektrik kullananların devlete olan borcunun her ay elektrik faturasını ödeyen vatandaşın faturasına paylaştırılması.

Bunun adı keyfiyettir...

Siz kurum olarak kaçak elektrik kullananın peşine düşmek yerine vatandaşı kuzu yerine koyup her ay paşa paşa ödediği faturasının üzerine elektrik hırsızının yükünü koyarsanız sosyal devlet kurumu olmaktan çıkar Deli Dumrul olursunuz. Şu sıra okuma bedeli altında bir kalem daha konuyor faturalara. Oysa elektrik faturanızı incelediğinizde

Sadece elektrik faturalarından değil. Banka, su, telefon faturalarınızı kalem kalem didikleyin derim. Bazen küçük bir dikkat bütçenizden önemli çıktıların koruyucusu olabilir.

Ve arada bir banka hesaplarınız için ekstre (hesap özeti) almayı ihmal etmeyin. Banka sağlam olur da çalışanı çürük çıkar veya tam tersi olma olasılığını unutmayın.

Telefonlarınıza gelen cazipmiş gibi gösterilen öneri paketlerini telefonda evet veya hayır diye onaylamayın. Sözleşmeler çarşaf gibi önünüze konmayan her paketin içinden emeğinizi silip süpürecek, sizi depresyona sokacak ve hukuk mücadelesi verseniz bile enayi olmaktan kurtulamayacağınız uygulamalarla karşılaşabilirisiniz.

İstanbul Boğazını, Galata Köprüsünü, Galata Kulesini taşradan gelen saf vatandaşa babasının malıymış gibi kakalayan Sülün Osmanların yerini artık vahşi kapitalizmin entrikaları, ayak oyunları aldı.

İnternet şimdi yediden yetmişe her vatandaşın ilgi duyduğu iletişim alanı oldu. İnternetteki tuzaklara da dikkat edin. Özellikle yeni yetme şirketlerin, mal satma kurnazlığına yatan uyanık cambazların cirit attığı bu alanın tilkilerine ve hatta çakallarına dikkat edin. Ciğerinizi alırlar da haberiniz olmaz unutmayın!

Kısacası sütü bozukların anaforlarına kapılmayın...

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...