Çarşamba, 23 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Başkan Akaydın yeni ulaşım uygulmasını bir kez daha gözden geçirmeli!


2 Eylül Cuma günü Antalya’nın en yoğun ulaşım noktalarında vatandaşla konuştum.Değişim için vatandaşın gösterdiği tepki ne yazık ki yitip gitmemiş tam tersi büyümüş.
Tarmvayın Doğugarajı ve İsmetpaşa duraklarına yakın noktalarda tepkileri dinlerken Büyükkent Belediye Başkanına açıkça küfür eden bir vatandaşı terbiyeye davet ederken az kalsın dayak yiyiyordum.
“Eski sisteme dönülsün!”Diyor vatandaş. Ve iki noktada araç değiştirirken tek ücret değil iki ücret ödediklerini iddia edenlerin sayısı hiç de az değil.
Elbette eski alışkanlıklardan vazgeçmek zor demiştik ulaşımla ilgili yazılarımızda ve sabır dilemiştik. Açıkça söylemeleiyim ki sabır yerine eski ulaşım sistemini istiyor Antalyalı.
“Taksicilere kıyak mı geçiliyor!”Diye üzerime yürüyen delikanlı öfke doluydu.
Annelerle konuştum. Onlar iki haftaya kadar açılacak okullara gidecek çocuklarıyla ilgili kaygılar taşıyor.
“Her kes servisle gönderemez çocuğunu.Vatandaşı bir eli yağda bir eli balda mı sanıyor Hoca!”Diyenin sayısı hiç de az değil.
Hafif raylıyı gözledim. Hafif raylı güzergahındaki tramvay yolcusu inanılmaz sayısallığa yükselmiş. İki- üç kat artmış yoğunluğu. Bu yoğunluk ve seri yolcu taşınması ve okulların açıldığında kalabalığın bir kat daha artacağı da düşünülerek teknik tedbirler alınmalı, kontrol ve bakımlar sıklaştırılmalıdır.
Okul servisi yapan ve Antalya’nın kadim şoförlerinden biri olan adı bende saklı bir vatandaş, Başkan’a kararından vazgeçmemesini söylüyor. Nedeni de; özellikle Şarampol, Çallı, Dokuma istikametindeki yolun ilk kez bu kadar rahat olmasıymış.
“Öğrenci taşımacılığında Şarampol güzergahındaki trafik işkencesi için bu yeni düzenleme bir mucizedir.”Diyor.
Yine de Başkan Akaydın ve kurmaylarının ulaşımdaki vatandaş mutsuzluğunu bir kez daha gözden geçirmesini, okullar açılmadan son bir defa daha ciddi bir değerlendirme yapılmasını önemle öneririm.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...