Salı, 19 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

30 Ağustos ve Başkomutan!


Yunan ordusu komutanı Trikopolis mağlubiyetin sonunda teslim olur, Mustafa Kemal’e kılıcını uzatır.
“Şu andan itibaren konuğumuzsunuz.” Diyen Türk Ordusunun Başkomutanından bu nazik ve erdemli tavır karşısında şaşkın kalan Trikopolis başını önüne indirir.
Mustafa Kemal 30 Ağustos zaferine giden yolda çok başları öne indirmiş ama asla onları küçümsememiş, zaferleri karşısında büyük lider komplekslerine girmemiştir. İşte onun içindir ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece ülkesinde değil, tüm dünyada saygıyla ve sevgiyle anılır, yüzyılının en önemli Türk lideri olma onurunu halkına yaşatır.
Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı Ramazan Bayramının birnci gününe denk geliyor.
Her ulusal bayram öncesi gibi bayrağımızı ütüledik ve 29 Ağustos gününden itibaren balkonumuzdaki gönderisine asacağız.
Ve 30 Ağustos sabahı bayram namazının hemen ardından Antalya Cumhuriyet Meydanına koşacağım.
Meydanı bir gelincik tarlasına dönüştürecek al bayrağımızın altında yapılacak törenle Atatürk ve silah arkadaşlarına yapılacak saygı duruşunda, onlara bir kez daha, bize hürriyetimizi armağan ettikleri için yürekten minnetimi gösterecek, bildiğim tüm duları içimden sessizce okuyacağım.
Dilerdim ki; bu muhteşem bayram törenine ellerini tuttukları çocuklarıyla tüm babalar ve anneler katılsın. Cumhuriyet meydanı sadece devlet erkanının bulunduğu törenle tek başına kalmasın.
Katılsınlar ki ulusumuzun bütünlüğünün bozulmayacağını, bütün iğrenç oyunlara rağmen tek yumruk olduğumuzu tüm dünya görsün ve duysun!
Bu duygularla tüm okurlarımın, okumayanlarımın 30 Ağustos Zafer ve Ramazan Bayramını yürekten kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu bir tatil diliyorum.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...